fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 9 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyniacy z medalami na Mistrzostwach Polski w Taekwondo

Wiadomości Olsztyniacy z medalami na Mistrzostwach Polski w Taekwondo

W dniach 2-3 października 2020 w Jarocinie (woj. Wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Reprezentacja Olsztyna liczyła 20 zawodników (19 – AZS UWM Olsztyn i 1 zawodniczka AZSOŚ Olsztyn).

Klub AZS UWM Olsztyn wywalczył ostatecznie 2 miejsce drużynowo (klasyfikacja olimpijska) zdobywając 10 medali (3 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe). Pierwszy miejsce zajął AZS AWF Warszawa (4-2-5) a trzecie AZS OŚ Poznań (3-3-2). Warto podkreślić, że drużynę AZS UWM reprezentowało bardzo wielu młodych zawodników. Mistrzami Polski zostali 17 -latkowie (Krajewska, Cudnoch, Piątkowski) – jest do ekipa bardzo rozwojowa, która przez kolejne lata z pewnością będzie godnie reprezentowała Olsztyn i Polskę nie tylko w kraju, ale również zagranicą.

Większość zawodników szkoli się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, dzięki której w tak młodym wieku można łączyć bez problemów szkolenie sportowe na wysokim poziomie oraz naukę.

Wyniki medalowe:
AZS UWM Olsztyn:
Izabella Krajewska – złoto
Łukasz Cudnoch – złoto
Szymon Piątkowski – złoto
Kinga Brzostek – srebro
Patrycja Januszko – srebro
Oliwia Krajewska – srebro
Mateusz Kowalski – srebro
Piotr Dolat – brąz
Mateusz Kędzierski – brąz
Mikołaj Żyźniewski – brąz
AZS OŚ Olsztyn:
Magdalena Rutkowska – brąz

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x