26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Edukacyjny ekotaras i rugby dla wszystkich. Dwa ciekawe projekty trafiły do OBO 2021

WiadomościEdukacyjny ekotaras i rugby dla wszystkich. Dwa ciekawe projekty trafiły do OBO...

Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby startuje w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim 2021 z dwoma projektami.

reklama

Pierwszy z nich, czyli projekt nr 51 to “EDUKACYJNY EKOTARAS”, jest to teren przyległy do Olimpijskiego Stadionu Rugby przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie:

“Jego zagospodarowanie dedykujemy młodzieży i seniorom. Pragniemy obok stadionu sportowego zagospodarować teren do celów edukacji i rekreacji. Stworzone warunki pozwolą na przeprowadzanie zajęć szkolnych z przyrody, biologii, geografii czy historii połączone z zajęciami wf, które będą mogły się odbyć na stadionie. Seniorzy zaś otrzymają wyjątkowe miejsce relaksu w naturalnych warunkach w urokliwym miejscu. Taras to miejsce wyjątkowe przyrodniczo znajdujący się kilkanaście metrów nad Łyną w jej dolinie. Podczas zagospodarowania zostaną zachowane wszystkie walory przyrodnicze z zachowaniem naturalnych elementów. Zostanie przygotowany parking, ścieżka oraz zagospodarowany teren nazwany tarasem, gdzie zostaną zainstalowane ławki i leżaki parkowe, oświetlenie solarne, stojaki rowerowe oraz tablice poglądowe. Chcemy przedstawić na tablicach historię wojsk dragońskich, stadionu oraz pokazać istniejącą faunę i florę. Będzie to miejsce do organizacji spotkań teatralnych lub niewielkich przedstawień”.
Link do projektu: glosujobo.olsztyn.eu/projekt/229

reklama

Przygotowano również wizualizacje przyszłego edukacyjnego ekotarasu:

Drugim projektem zgłoszonym przez WMOZR do OBO, jest “Piłka z jajem – czyli rugby dla wszystkich”. Projekt oznaczony jest numerem 39.

reklama

“Jest to projekt skierowany do młodzieży i osób dorosłych. Celem jest zwiększenie aktywności mieszkańców Olsztyna. Jest możliwość brania udziału w treningach dwa razy tygodniowo z podziałem na młodzieżowe, żeńskie i męskie. Każdy znajdzie swoje miejsce. W projekcie wezmą udział profesjonalni trenerzy z licencjami, którzy będą prowadzili zajęcia połączone z jajowatą piłką do rugby. Świetna zabawa i sportowe wrażenia zapewnione. Oderwijmy się od ekranów, zadbajmy o swoje zdrowie. Pamiętajmy, ruch eliminuje wiele chorób jest sprzymierzeńcem zdrowego trybu życia”.
Link do projektu: glosujobo.olsztyn.eu/projekt/217

Edukacyjny ekotaras i rugby dla wszystkich. Dwa ciekawe projekty trafiły do OBO 2021
Autor zdjęcia: WMOZR
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane