6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Fabryka, w której powstają tramwaje dla Olsztyna została zamknięta

OlsztynFabryka, w której powstają tramwaje dla Olsztyna została zamknięta

Jak poinformował prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, przez koronawirusa w Turcji zamknięto fabrykę, w której produkowane są tramwaje dla Olsztyna.

reklama

Jak podała w niedzielę Wyborcza Olsztyn, fabryka w której powstają “olsztyńskie” tramwaje, została zamknięta. Przyczyną miał być koronawirus.

Przypomnijmy, że na początku tego roku, do Olsztyna miały dotrzeć pierwsze tramwaje, produkowane przez turecki Durmazlar. Niestety, przez wybuch pandemii koronawirusa tak się nie stało. Ostatecznie kilka dni temu informowaliśmy o aneksie, który podpisał Piotr Grzymowicz, mówiący o przesunięciu terminu dostawy na koniec roku oraz zaliczce: Prezydent Grzymowicz podpisał tajemniczy aneks. Tramwajów nie ma, a już zapłacił gigantyczną kwotę.

reklama

Teraz, w rozmowie z Wyborczą Olsztyn, prezydent miasta wyjaśnił co m.in. było przyczyną podpisania tego aneksu:

“Sytuację komplikuje koronawirus, który daje się także we znaki w Turcji. Z tego powodu zamknięto m.in. fabrykę, w której produkowane są tramwaje dla Olsztyna. Zmuszeni byliśmy do podpisania nowego aneksu na dostawę”.

Następny tramwaj ma dotrzeć do naszego miasta dopiero w Grudniu, a od tego momentu, cyklicznie, co miesiąc, ma się w Olsztynie pojawiać nowy pojazd z Turcji.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antygrzym
5 października 2020 20:20

I niech ktoś mi powie że to nie jest śmierdzący interes.

Polecane
Ogłoszenia