fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Zapomniał się i zostawił 10 tys. zł w restauracji

Wiadomości Zapomniał się i zostawił 10 tys. zł w restauracji

Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie swojego mienia. Chwila zapomnienia i moment roztargnienia mogą okazać się bardzo kosztowne. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Mazowsza, który w ełckiej restauracji pozostawił saszetkę z pieniędzmi. Na szczęście pozostawionym przedmiotem zainteresował się policjant z Pisza, który był tam w czasie wolnym od służby. Zaniósł zgubę do komendy i ta wkrótce wróciła do właściciela.

W piątek (02.10.2020) po południu do ełckiej komendy zgłosił się policjant z Pisza. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby był w Ełku i zaszedł do jednej z restauracji. Podczas pobytu w niej zauważył pozostawioną saszetkę. Okazało się, że w środku saszetki były pieniądze – aż 10 tysięcy złotych oraz prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Postanowił szybko wszystko zanieść do komendy.

Jak ustalili funkcjonariusze, zguba należała do mieszkańca województwa mazowieckiego, który jak się okazało już zaczął szukać swoich pieniędzy. Oczywiście informacja, że uczciwy znalazca oddał saszetkę z całą zawartością niezwykle go ucieszyła. Mężczyzna nie krył wdzięczności i tłumaczył, że w Ełku umówił się na zakupy, dlatego miał ze sobą tyle gotówki, ale ostatecznie nie wydał tych pieniędzy. Nie zadbał jednak właściwie o bezpieczeństwo swojej własności.

Tym razem miał szczęście, że ta wartościowa zguba trafiła do uczciwego znalazcy.

Policjanci wielokrotnie spotykają się z sytuacjami, kiedy mają za zadanie ustalić właścicieli zgubionych pieniędzy, dokumentów czy innych wartościowych przedmiotów. Postawa jaką zaprezentował piski policjant powinna być standardową reakcją każdego człowieka na takie zdarzenie. Niestety jednak są też osoby, które bez wahania wykorzystają nieszczęście innych, by się wzbogacić takim znaleziskiem.

Dlatego pamiętajmy o tym, by zawsze i wszędzie dbać o swoje mienie, torby, portfele, podręczne bagaże. Każda nasz chwila roztargnienia może być doskonałą okazją dla złodziei. W przypadku znalezienia wartościowych przedmiotów należących do innych osób można je zanieść do najbliższej jednostki policji z dokładną informacją na temat okoliczności ich znalezienia.

Zgodnie z art. 284. Kodeksu karnego każdy kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x