fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

22-latek otrzymał bardzo długą listę zarzutów

Wiadomości 22-latek otrzymał bardzo długą listę zarzutów

Jechał ze znaczą prędkością, założyli, że jest pijany. Został zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki i orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (24 września br.) przed godz. 20.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, pełniąc służbę na terenie gminy, zauważyli jadącego ze znaczną prędkością motorowerzystę. Wiele wskazywało na to, że znajduje się on pod działaniem alkoholu.

Jadąc radiowozem oznakowanym funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając motorowerzyście polecenie do zatrzymania się. Ten wyraźnie przyspieszył wjeżdżając na drogę szutrową, gdzie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i przewrócił się wraz z motorowerem. Mężczyzna nie doznał obrażeń.

Motorowerem marki Romet kierował 22-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna nie był pod działaniem alkoholu. Wiele wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem wykazało, że 22-latek kierował motorowerem będąc pod wpływem marihuany. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem motorowerzysty policjanci znaleźli w jego kieszeni srebrne zawiniątko, w którym był susz roślinny oraz woreczek strunowy z białą substancją. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana i amfetamina, które zostały zabezpieczone. Ale to jeszcze nie wszystko.

Sprawdzając dane personalne 22-latka w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że ma on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązuje go od września 2019 roku przez trzy lata, czyli do 2022 roku. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu motorowerzysty w areszcie.

Lista jego zarzutów będzie długa. To złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Jeśli badanie krwi potwierdzi zawartość środków odurzających w organizmie 22-latka usłyszy też zarzut kierowania motorowerem pod działaniem narkotyków. Jeżeli okaże, się, że zabezpieczone przez policjantów substancje to rzeczywiście marihuana i amfetamina dojdzie do tego jeszcze zarzut posiadania środków odurzających.

Mieszkańcowi gminy Ruciane – Nida grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKPP Pisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: