fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Uszkodzony gazociąg – ewakuacja mieszkańców. Zablokowana jest droga krajowa 16

Wiadomości Uszkodzony gazociąg - ewakuacja mieszkańców. Zablokowana jest droga krajowa 16

W Samborowie koło Ostródy w czasie prac budowlanych został uszkodzony gazociąg. Trwa ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków – podał w czwartek dyżurny z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Zablokowana jest droga krajowa 16.

Do uszkodzenia nitki gazociągu doszło przy ulicy Szkolnej. Awaria nastąpiła podczas prac budowlanych. Gazociąg został uszkodzony prawdopodobnie przez koparkę. Obecnie trwa ewakuacja mieszkańców pobliskich domów. Pogotowie gazowe uszczelnia gazociąg. Na miejscu jest straż pożarna, która zabezpiecza miejsce awarii.

Według policji, droga krajowa 16 w Samborowie jest obecnie zablokowana zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Objazd z Ostródy do Iławy poprowadzony został przez Lubawę.

Rzecznik wojewody przesłał dodatkowe informacje: – W miejscowości Samborowo (powiat ostródzki) przy ul. Szkolnej 16 podczas prac ziemnych koparka uszkodziła rurę średniego ciśnienia z gazem. Na miejscu pracuje pogotowie gazowe. W związku z zaistniałą sytuacją zastosowano środki zapobiegawcze – z okolicznych budynków w promieniu 200 metrów ewakuowani są mieszkańcy oraz Szkoła Podstawowa. Wyłączono z ruchu drogę krajową nr 16 na czas trwania usuwania awarii. Wyznaczono objazdy od strony Ostródy w kierunku na Lubawę i od strony Iławy w kierunku na Lubawę.  Nie ma osób poszkodowanych.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: