fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Ponad 30 tys. mieszkańców Olsztyna od jutra będzie przez 4 dni bez ciepłej wody i ogrzewania

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Ta informacja spadnie na wiele osób jak grom z jasnego nieba. Jeżeli planowaliście ciepłą kąpiel lepiej weźcie ją dzisiaj, bo przez cztery najbliższe dni mieszkańcy SM Pojezierze będą mieli lodowatą kranówkę. 

Na stronie SM Pojezierze dopiero dziś pojawił się lakoniczny komunikat:

W dniach od 24 do 28.09.2020r nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody i ogrzewania. Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanym zaprzestaniem od roku 2021 produkcji i dostawy energii cieplnej przez Michelin SA w dniach od 24 do 28.09.2020 r. prowadzone będą prace związane z włączeniem sieci cieplnej spółdzielni do sieci MPEC Olsztyn.

reklama

Na klatkach schodowych mimo tak poważnej sytuacji nic nie rozwieszono. Jak poinformował nas jeden z twórców Nasze Pojezierze: – Ludzie ze spółdzielni dopiero teraz latają i coś rozwieszają. 

reklama

Filmik dostaliśmy o godzinie 19:00.

Dlaczego prezes Wiesław Barański w odpowiedni sposób nie poinformował kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców o takim problemie. Czy sam dowiedział się dopiero dzisiaj? Sprawę zbadamy i opiszemy.

Pojezierze jest trzecie pod względem liczby ludności w mieście. Granice osiedla:

od północy: od skrzyżowania ul. A. Mickiewicza z ul. B. Głowackiego w kierunku północno-wschodnim ulicą B. Głowackiego i dalej do skrzyżowania ul. W. Kętrzyńskiego z ul. Jasną. Tu załamuje się w kierunku wschodnim i północnym skrajem ul. W. Kętrzyńskiego biegnie do ul. Dworcowej, przecina ją, dalej dąży południowym skrajem ul. Towarowej do torów kolejowych, następnie załamuje się w kierunku południowo-wschodnim i po torach kolejowych biegnie do skrzyżowania z osiedlem Mazurskim. Od północy graniczy z osiedlem Kętrzyńskiego.

Czytaj też:  Będzie drożej! Ponad 60% mieszkańców Olsztyna czeka podwyżka opłaty za ogrzewanie

od południa: granica przebiega w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż torów kolejowych, następnie linią prostą do zaplecza nieruchomości przy al. Marszałka J. Piłsudskiego 73, gdzie załamuje się w kierunku południowym i dociera do al. Marszałka J. Piłsudskiego. Dalej biegnie al. Marszałka J. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. kard. S. Wyszyńskiego i dalej północnym skrajem al. Marszałka J. Piłsudskiego przez plac Inwalidów Wojennych do nr porządkowego 53. Następnie granica załamuje się w kierunku północnym i zapleczem ul. J. Grotha dochodzi do Parku im. J. Kusocińskiego. Tu załamuje się w kierunku północno-zachodnim i dąży do skrzyżowania ul. A. Mickiewicza z ul. B. Głowackiego do punktu wyjścia i graniczy z północno-wschodnią stroną osiedla Kościuszki i północną stroną osiedla Kormoran.

Warte uwagi: Ogrzewanie domu na podczerwień przy braku strat ciepła

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama