fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 28 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Pękły kolejne szyny. Ruch tramwajowy miejscowo wstrzymany

Wiadomości Pękły kolejne szyny. Ruch tramwajowy miejscowo wstrzymany

Drugi mroźny dzień nowego roku przyniósł dwa kolejne pęknięcia szyn. Tym razem na obu torach na ul. Płoskiego. Ruch w kierunku ul. Witosa został wstrzymany.

Jak poinformował nas rzecznik MPK na chwile obecna nie dojedziemy do i od przystanku przy ul. Kanta. Tramwaje zatrzymują się na przystanku Sikorskiego-Wilczyńskiego i stamtąd wracają w kierunku Centrum i Dworca.

Wczorajsza awaria przy al. Sikorskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ) została naprawiona przez wykonawcę. Torowiska w Olsztynie objęte są pięcioletnią gwarancją. Rzecznik MPK zapewnia, że trwają oględziny uszkodzeń i jak najszybciej będą podjęte prace w celu usunięcia problemu. Liczy, że podwykonawca upora się z tym do wieczora.

Do awarii odniósł się także Piotr Grzymowicz:

Niestety kolejne pęknięcie szyny tramwajowej,tym razem na odcinku ulicy Płoskiego.
Przyczyna zostanie dopiero ustalona po szczegółowym badaniu materiału.
Mogła być to wada materiału, jak i również zespawanie łączenia szyn w nieodpowiedniej temperaturze. Temperatura spawania wynosi ponad 1000 stopni Celsjusza. W trakcie wykonywania tych spawów jest robiona dokumentacja, do której musimy sięgnąć i sprawdzić czy zrobiono to w sposób prawidłowy.
W każdym razie jeśli zastosowano zbyt wysoka temperaturę przy spawaniu to mogło dojść do uszkodzenia w obrębie spawu struktury materiału szyny. Pęknięcie nastąpiło z obu stron spawu w odległości ok. 10 cm w lewo i prawo. Oczywiście w czasie mrozów, które ostatnio wystąpiły materiał (szyna) się kurczy i występują zwiększone naprężenia, co w przypadku osłabienia przekroju (poprzez nieumiejętne wykonanie spawania) może właśnie skutkować jego pęknięciem.

Może okazać się istotnym fakt, że wszystkie pęknięcia mają miejsce na odcinku wykonywanym przez firmę Skanska.

**************

Aktualizacja: w niedzielny poranek, 3 stycznia, tramwaje linii 1 i 2 powróciły na swoje trasy podstawowe.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

69 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


69 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

69
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x