25 C
Olsztyn
sobota, 20 lipca, 2024
reklama

Pękły kolejne szyny. Ruch tramwajowy miejscowo wstrzymany

OlsztynPękły kolejne szyny. Ruch tramwajowy miejscowo wstrzymany

Drugi mroźny dzień nowego roku przyniósł dwa kolejne pęknięcia szyn. Tym razem na obu torach na ul. Płoskiego. Ruch w kierunku ul. Witosa został wstrzymany.

reklama

Pękły kolejne szyny. Ruch tramwajowy miejscowo wstrzymany tramwaje Olsztyn, Wiadomości

Jak poinformował nas rzecznik MPK na chwile obecna nie dojedziemy do i od przystanku przy ul. Kanta. Tramwaje zatrzymują się na przystanku Sikorskiego-Wilczyńskiego i stamtąd wracają w kierunku Centrum i Dworca.

reklama

Wczorajsza awaria przy al. Sikorskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ) została naprawiona przez wykonawcę. Torowiska w Olsztynie objęte są pięcioletnią gwarancją. Rzecznik MPK zapewnia, że trwają oględziny uszkodzeń i jak najszybciej będą podjęte prace w celu usunięcia problemu. Liczy, że podwykonawca upora się z tym do wieczora.

Do awarii odniósł się także Piotr Grzymowicz:

Niestety kolejne pęknięcie szyny tramwajowej,tym razem na odcinku ulicy Płoskiego.
Przyczyna zostanie dopiero ustalona po szczegółowym badaniu materiału.
Mogła być to wada materiału, jak i również zespawanie łączenia szyn w nieodpowiedniej temperaturze. Temperatura spawania wynosi ponad 1000 stopni Celsjusza. W trakcie wykonywania tych spawów jest robiona dokumentacja, do której musimy sięgnąć i sprawdzić czy zrobiono to w sposób prawidłowy.
W każdym razie jeśli zastosowano zbyt wysoka temperaturę przy spawaniu to mogło dojść do uszkodzenia w obrębie spawu struktury materiału szyny. Pęknięcie nastąpiło z obu stron spawu w odległości ok. 10 cm w lewo i prawo. Oczywiście w czasie mrozów, które ostatnio wystąpiły materiał (szyna) się kurczy i występują zwiększone naprężenia, co w przypadku osłabienia przekroju (poprzez nieumiejętne wykonanie spawania) może właśnie skutkować jego pęknięciem.

reklama

Może okazać się istotnym fakt, że wszystkie pęknięcia mają miejsce na odcinku wykonywanym przez firmę Skanska.

**************

Aktualizacja: w niedzielny poranek, 3 stycznia, tramwaje linii 1 i 2 powróciły na swoje trasy podstawowe.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

69 KOMENTARZY

69 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Smithe578
18 marca 2016 02:16

I am now not certain the place you’re getting your info, however good topic. I needs to spend some time learning more or figuring out more. Thank you for magnificent info I was on the lookout for this information for my mission. gfbgcefdfcddddde

Anonimowo
4 stycznia 2016 10:17

Oddajcie nam autobusy! Na Nagórkach prawie nic nie jeździ. Paranoja w tym mieście!

Polecane