fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 30 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Firma z Katowic chce budować obwodnicę Szczytna

Wiadomości Firma z Katowic chce budować obwodnicę Szczytna

Firma Mosty Katowice jest jedyną, która złożyła ofertę w przetargu na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Szczytna – poinformowała GDDKiA w Olsztynie i dodała, że prace te firma z Katowic jest gotowa wykonać za ponad 5 mln zł.

Obwodnica Szczytna ma powstać w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58.

„Zadanie, które chcemy zrealizować obejmuje budowę obwodnicy Szczytna o długości około 17 km. Zostaną wybudowane m.in. węzeł drogowy Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy. Przebudowane zostaną drogi publiczne kolidujące z inwestycją, wybudowane będą rozwiązania dla ruchu pieszego i rowerowego oraz obiekty i urządzenia z zakresu ochrony środowiska. Prace budowlane przewidziane są na lata 2026-2028” – poinformował rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki. Dodał, że komisja przetargowa przeanalizuje teraz złożoną ofertę.

„Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w IV kwartale 2020 roku. Usługa ma zostać zrealizowana w terminie 37 miesięcy” – dodał Głębocki.

Budowa obwodnicy Szczytna jest planowana w ramach „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. W ramach tego Programu, oprócz obwodnicy Szczytna, w woj. warmińsko-mazurskim mają powstać także obwodnice Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Smolajn.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: