22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Dwie pasażerki przewróciły się w autobusie MPK. Jedna uderzyła w biletomat, druga trafiła do szpitala

WiadomościDwie pasażerki przewróciły się w autobusie MPK. Jedna uderzyła w biletomat, druga...

W piątek (18.09) w autobusie linii 111 w Olsztynie upadła kobieta, która trafiła do szpitala z urazem barku. To drugi taki przypadek w ubiegłym tygodniu.

reklama

Kilka dni wcześniej, inna pasażerka przewróciła się na biletomat. Winny wypadku? Kierowca samochodu osobowego, który zajechał drogę autobusowi. Kierujący autobusem próbując uniknąć zderzenia musiał gwałtownie hamować, a to spowodowało upadek kobiety.

Osoby, które zostaną poszkodowane w wypadku z udziałem transportu miejskiego – tramwaju lub autobusu – mogą ubiegać się o odszkodowanie, z racji na ubezpieczenie przewoźnika miejskiego.

reklama

Jak podkreśla rzecznik MPK, wyłącznie w przypadku zbyt gwałtownego startu z przystanku, winę za wypadek ponosi kierowca autobusu bądź tramwaju.

Miejski przewoźnik jest ubezpieczony. W związku z tym każda osoba, która zostanie poszkodowana w wypadku z udziałem tramwaju czy autobusu miejskiego może się ubiegać o odszkodowanie. Pod warunkiem, że roszczenie jest uzasadnione.

MPK przypomina o konieczności trzymania się uchwytów w komunikacji miejskiej dla własnego bezpieczeństwa.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
:)
22 września 2020 22:58

Niektórzy kierowcy zwyczajnie nie powinni pracować, to nie pierwsza taka sytuacja.. Sama byłam w takiej sytuacji tylko przewróciło się dodatkowo ze mną dziecko! Ludzie zaczęli krzyczeć, z czego kierowca nawet sobie do głowy tego nie wziął i ruszył.. Na szczęście dla dziecka nic się nie stało, ale może czas ruszyc głową i dostosować prędkość, trochę wyobraźni! A nie oszukujmy się, autobusy dużo razy wymuszają przejazd.

Anonimowo
22 września 2020 11:25

Miejsca siedzące ograniczone, na stojąco czasem aż tłok się robi. Jeśli mamy maseczki to co przeszkadza pasażer obok? Jest zalecany albo dystans 2 m albo maska. Często zdarza się ostre hamowanie autobusów.

Polecane