fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Chroń się przed smogiem – wybierz dobry oczyszczacz

Materiał zewnętrzny Chroń się przed smogiem - wybierz dobry oczyszczacz

Na 100 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast, aż 29 znajduje się w Polsce – wynika z raportu szwajcarskiej platformy monitoringu powietrza IQAir. Trudno jest ochronić się przed zanieczyszczeniami na zewnątrz, ale możemy chronić się przed nimi we własnych domach.

Smog zabija

Jego obecność w przyrodzie to wina przede wszystkim człowieka (niska emisja z „kopciuchów”, spalanie śmieci, transport drogowy, przemysł), a przypomina mgłę zawieszoną nad aglomeracjami miejskimi.

Smog jest toksyczną mieszanką substancji zawieszonych w powietrzu, przede wszystkim metali ciężkich, o mikroskopijnych cząsteczkach (2,5 i 10 mikrometrów), które z łatwością przemieszczają się przez układ oddechowy do krwiobiegu.

Zgodnie z danymi na: https://niebojsmoga.pl/ każdego dnia w Polsce 175 osób umiera z powodu smogu – to właśnie on jest częstą przyczyną zawałów, udarów, nowotworów płuc, a nawet rozwoju choroby Alzheimera.

Jak usunąć smog z mieszkania?

W walce z zanieczyszczeniami w domowym otoczeniu dobrze jest wspomóc się skutecznymi sposobami, np. pracą dobrego oczyszczacza powietrza, wyposażonego w filtr HEPA. Dzięki niemu możemy zredukować zanieczyszczenia nawet do 99,97%.

Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Absorber) wykonany jest z włókna szklanego lub polipropylenu, a jego powierzchnia jest pofalowana, dzięki czemu powierzchnia filtra jest większa. Filtr zużywa się w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Na rynku znajdziesz modele z różnych półek cenowych, ale nie kieruj się wyłącznie ceną urządzenia – wybierz oczyszczacz rozsądnie. Na każde 10 m² powierzchni powinno przypadać 80 m³/h wydajności CADR, który to wskaźnik informuje, ile powietrza zostanie oczyszczone w ciągu godziny.

Chroń się przed smogiem – wybierz dobry oczyszczacz

Wydajność oczyszczacza powietrza Philips AC3256/10 https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/philips-ac3256-10/ wynosi 401 m³/h CADR, a więc jest on polecany do powierzchni maks. 50 m².

Został on wyposażony w:

  • filtr wstępny, wychwytujący włosy, sierść i kurz;
  • filtr węglowy, usuwający szkodliwe gazy i brzydkie zapachy;
  • filtr NanoProtect HEPA H13, eliminujący pyły smogowe PM2,5 i PM10.

Dzięki technologii Aerasense urządzenie wskazuje aktualny stan powietrza i dostosowuje do niego parametry pracy. Tryb antyalergenowy reaguje na obecność alergenów i efektywnie je usuwa.

Znajdź dopasowany do swoich potrzeb oczyszczacz: https://ranking-oczyszczaczy.pl/.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: