fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyńska policja edukuje w kwestii skrzyżowań w naszym mieście. Zobacz film, który przygotowali

Wiadomości Olsztyńska policja edukuje w kwestii skrzyżowań w naszym mieście. Zobacz film, który...

Kolizyjne skrzyżowania w olsztyńskiej infrastrukturze istnieją od dawna a od lipca 2017 roku ich ilość znacznie się zwiększyła. Aktualnie, tzw. skrzyżowania kolizyjne znajdują się w 31 lokalizacjach na terenie Olsztyna. Celem działań drogowców była poprawa płynności ruchu na skrzyżowaniach poprzez skrócenie cyklu sygnalizacji świetlnej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przygotowali film instruktażowy, na podstawie którego każdy uczestnik ruchu drogowego będzie mógł przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące na tzw. skrzyżowaniach kolizyjnych i bezkolizyjnych.

Policjant z olsztyńskiej drogówki sierż. szt. Tomasz Zieliński na podstawie własnych obserwacji zauważył, że niektórym kierowcom podczas pokonywania tzw. skrzyżowań kolizyjnych pot zalewa im czoło. Funkcjonariusz bez chwili namysłu, postanowił, aby na podstawie czytelnej dla wszystkich odbiorców animacji przedstawić prawidłowe zachowania kierowców w miejscu kolizyjnych lewoskrętów.

Celem wprowadzonych zmian na olsztyńskich skrzyżowaniach było skrócenie czasu oczekiwania kierowców na sygnał zielony – cel ten został osiągnięty – poprawiła się płynność ruchu. Przypominamy, że poruszając sie po stolicy Warmii i Mazur nie można podchodzić obojętnie do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W Olsztynie znajdują się dokładnie 102 skrzyżowania wyposażone w sygnalizację świetlną. W tej liczbie ujęte są również przejścia dla pieszych w rejonie których ustawiona jest sygnalizacja.

Policjanci przypominają, że kierowcy mający zielone światło, w przypadku skrętu w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z przeciwka a także pieszym i rowerzystom znajdującym się na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: