fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021
reklama

19-latek podmienił cenę korzystając z kasy samoobsługowej. Oszukał sklep na 2 zł. Grozi mu 8 lat więzienia

reklama

19-latek w jednym ze sklepów w Olsztynie miał świadomie podmienić cenę płacąc za zakupy, korzystając z kasy samoobsługowej. Działając w ten sposób, 19-latek oszukał sklep na kwotę ponad 2 złotych. I choć kwota jest niewielka, to waga przestępstwa jest wręcz przeciwna. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (14.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, o oszustwie, do którego doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że 19-latek na kasie samoobsługowej podczas płacenia za pieczywo, świadomie zaniżył wartość produktów. Działając w ten sposób, 19-latek oszukał sklep na kwotę ponad 2 złotych. Młody mężczyzna po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochroniarza i przekazany policjantom.

W tym przypadku nie wartość mienia, a charakter czynu stanowi o karze. 19-latek wkrótce odpowie za oszustwo. Policjanci wyjaśnią dokładnie okoliczności tego zdarzenia. Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Artykuł 286 Kodeksu Karnego stanowi: Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

reklama

Niedawno pisaliśmy o podobnej sytuacji: Dwóch nastolatków oszukiwało na kasie samoobsługowej. Grozi im do 8 lat więzienia

reklama
źródłoKMP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


16 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mamdosc

Pięknie, żyje w kraju w którym lepiej być gwalcicielem niż oszustem na 2 zł. Proszę zobaczyć sobie świeża sprawę 14 latki, która zgwałcił jej wujek i dostał za to rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu.

***** PiS

Kraj z g… i dykty. Jak ukradniesz do 500 zł to popełniasz wykroczenie ale jak oszukasz sklep na 2 zł to jesteś kryminalistą

Klient

To kas samoobsługowych lepiej nie używać. Skąd klient ma wiedzieć którą z pierdyliarda bułek ma wybrać z tych marnej jakości piktogramow. A będąc Sędzią lub Sędziną to za przyprowadzenie przed oblicze Sądu „przestępcy”, który oszukał sklep na 2 zł, wlepił bym kary grzywny Policjantom i Panu z Ochrony za marnowanie czasu i pieniędzy podatników na takie pierdoły.

Dzban

Tylko sobie pomyal ze to jest kazdego dnia i jak sklepy maja inwenture to straty sa nawet nie raz w tysiacach i dlatego to trzeba to wytepic nie nie nauczyli za gnoja to nauczy sie teraz ze co nie twojw badz jak w tym orzypadku nie ruszaj

Hdk

To czemu KURWA JESZCZE RZĄDU NIE ZAMKNĘLI DO TEJ PORY NO CZEMU???????!!!!!!!!!

Tak_bylo

Miałem taką sytuację w Lidlu i akurat trafiłem na 50 letnią upartą babę która podniosła głos „widzi Pan jaka jest cena na kasie, blokuje Pan ludzi”. Wyjaśniłem jej że nie interesuje mnie cena na kasie, w sklepie wisi niższa, ja o 2zł nie zbiednieje ale naciągają starszych ludzi i albo naliczy promocje albo dzwonimy po policję.

Julek

Biedny nastolatek ja mogę Biedrze dać te dwa zyta

Krzysztof

sytuacja odwrotna
Jak sklep naliczy więcej na kasie niż jest na cenówce to jest ok ?

Wojtek

Ile dziesiątek razy zdarzyło mi się w Biedronce czy Kauflandzie przy przeglądaniu paragonu wykryć nieprawidłowość ceny… i to zarówno gdy towar był kasowany przez kasjerkę jak i w kasie samoobsługowej… Później udawanie się do kierowniczki lub punktu obsługi klienta i marnowanie czasu na weryfikację i zwrot pieniędzy…
Może zrobić ogólnopolską akcję i przy każdej takiej sytuacji wzywać policję a potwierdzenie takiego zdarzenia wysłać do sądu czy adwokata działającego w tej sprawie.
Jako pojedyncze jednostki nie mamy szans z korporacjami. W kupie siła 😀
Taka nonsensowna sytuacja może spotkać każdego z nas – niestety

Anonimowo

A co z Sasinem?

Mirek

Za przejechanie kogoś na pasach mniej się dostaje.

Anonimowo

Hajto nic nie dostał

kruczek

lepiej nabiał, a najlepiej ukrzyzować

Krysteq

Za kradzież 2 złotych 8 lat więzienia, za kradzież 70 milionów święty spokój i jeszcze awans pewnie dostanie. Ehh, jak kraść to miliony…

Mireczek

A Sasin ukradł 70milionow.

123

rękę mu obciąć…