fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W pięciu szkołach przypadki koronawirusa. Trzynaście naucza w formie zdalnej lub hybrydowej

Wiadomości W pięciu szkołach przypadki koronawirusa. Trzynaście naucza w formie zdalnej lub hybrydowej

W Olsztynie w pięciu szkołach występują utrudnienia w tradycyjnej nauce w związku z przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem – poinformowała powiatowy inspektor sanitarny w Olsztynie Teresa Parys.

Parys poinformowała, że w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem we wtorek na zdalny tryb nauczania przeszło m.in. IV LO w Olsztynie oraz Zespół Szkól Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olszynie. W tej drugiej placówce uczy się 730 uczniów, w trybie zdalnym będą się uczyć do 25 września.

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek poinformował we wtorek, że w ostatnim czasie nauczanie w formie zdalnej lub hybrydowej prowadzi 13 placówek w regionie.

„Najnowsze przypadki to: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Zespół Szkół w Lubawie, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi. W tej ostatniej placówce jest nauczanie hybrydowe” – poinformował Guzek.

W związku z tym, że kwarantanny obejmują znaczną liczbę osób służby sanitarne przyznają, że spadł na nich ogrom tzw. papierkowej pracy. Dziennie do sanepidu wpływa kilkaset pism od osób objętych kwarantanną, oprócz tego sanepid wydaje decyzje o objęciu kwarantanną kolejnych grup.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

  1. Jak nie strajki to wirus, prawie rok zmarnowany. Brawo, fabryka wyborców pisu działa na dobre. Skończyć z tą fałszywą pandemią, zrezygnować z tych nie wiarygodnych testów, zagnać do szkoły i roboty. Żyjemy z wirusami i będziemy żyć. Ze „zwykłą” grypą ludzkość sobie nie poradziła, wiec nie wierzcie w te dyrdymały o szczepionkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: