fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

W pięciu szkołach przypadki koronawirusa. Trzynaście naucza w formie zdalnej lub hybrydowej

reklama
Wyślij przez
0

W Olsztynie w pięciu szkołach występują utrudnienia w tradycyjnej nauce w związku z przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem – poinformowała powiatowy inspektor sanitarny w Olsztynie Teresa Parys.

Parys poinformowała, że w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia uczniów lub nauczycieli koronawirusem we wtorek na zdalny tryb nauczania przeszło m.in. IV LO w Olsztynie oraz Zespół Szkól Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olszynie. W tej drugiej placówce uczy się 730 uczniów, w trybie zdalnym będą się uczyć do 25 września.

Rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek poinformował we wtorek, że w ostatnim czasie nauczanie w formie zdalnej lub hybrydowej prowadzi 13 placówek w regionie.

reklama

„Najnowsze przypadki to: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Zespół Szkół w Lubawie, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi. W tej ostatniej placówce jest nauczanie hybrydowe” – poinformował Guzek.

W związku z tym, że kwarantanny obejmują znaczną liczbę osób służby sanitarne przyznają, że spadł na nich ogrom tzw. papierkowej pracy. Dziennie do sanepidu wpływa kilkaset pism od osób objętych kwarantanną, oprócz tego sanepid wydaje decyzje o objęciu kwarantanną kolejnych grup.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze