fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Poseł Michał Wypij ponownie na czele Porozumienia w Olsztynie

reklama
Wyślij przez
0

Poseł Michał Wypij jednogłośnie ponownie został wybrany na przewodniczącego partii Porozumienie w okręgu olsztyńskim. Po wyborze zapowiedział, że w najbliższych wyborach samorządowych Porozumienie wystawi swoje listy do rady miasta i własnego kandydata na prezydenta.

Partia Porozumienie w okręgu nr 35 obejmującym Olsztyn wraz z graniczącymi z nim powiatami liczy 130 członków i wystawi na zjazd krajowy 49 delegatów. „Jesteśmy jednym z liczniejszych okręgów w kraju” – powiedział poseł Michał Wypij, który w sobotę ponownie został wybrany na regionalnego przewodniczącego ugrupowania.

Wiceprezesami Porozumienia w tym okręgu zostali wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz oraz prawnik prowadzący własną kancelarię adwokacką Marcin Kotowski.

reklama

W rozmowie poseł Wypij powiedział, że oczekiwania lokalnych struktur są takie, by w najbliższych wyborach samorządowych Porozumienie wystawiło samodzielne listy do rady miasta i własnego kandydata na prezydenta Olsztyna. „Chcemy prowadzić politykę nowoczesną, skuteczną, wyborcy docenili nasz dotychczasowy styl działania, ponieważ zdobyliśmy w tym okręgu dwa mandaty poselskie (Wypija i Maksymowicza ). Współpraca z przewodniczącym lokalnych struktur PiS Jerzym Szmitem nam się nie układa, więc sami będziemy robić swoje” – powiedział Wypij.

W ostatnich wyborach samorządowych Michał Wypij ubiegał się o fotel prezydenta Olsztyna, zajął trzecie miejsce. Został radnym, ale PiS nie przyjął go do klubu radnych w radzie miasta.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze