fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

UWM ściąga studentów z krajów arabskich na medycynę

reklama

Olsztyńska uczelnia poszukuje firmy, która zajmie się naborem kandydatów chcących uczyć się na kierunku lekarskim. Przyszli studenci UWM-u po raz kolejny mają być rekrutowani w krajach arabskich. 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ogłosił przetarg na usługę rekrutowania i pozyskania studentów na 6-letnie studia na kierunku lekarskim (Wydział Nauk Medycznych) z tokiem nauczania w języku angielskim. Nabór ma być prowadzona wśród studentów z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jemenu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana m.in. do prowadzenia międzynarodowego marketingu i promocji UWM poprzez strony internetowe czy targi edukacyjne, a pod koniec roku kalendarzowego do przesyłania raportu z przeprowadzonych działań. Będzie również informować o specyfice studiów medycznych, warunkach socjalno–bytowych studentów, odpłatnościach za studia i kosztach utrzymania się w Polsce, a także przeprowadzać wstępną procedurę kwalifikacyjną.

reklama

Młodzież z Bliskiego Wschodu już wcześniej przyjeżdżała na olsztyńską uczelnię. Choćby dwa lata temu na Warmii pojawiło się kilkuset studentów z Arabii Saudyjskiej, królewskich stypendystów, którzy mieli się u nas kształcić na lekarzy.

W przyszłym roku limit na kierunku lekarskim w języku angielskim na UWM-ie będzie wynosił 100 studentów.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

41 KOMENTARZY

41 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze