-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

UWM ściąga studentów z krajów arabskich na medycynę

WiadomościUWM ściąga studentów z krajów arabskich na medycynę

Olsztyńska uczelnia poszukuje firmy, która zajmie się naborem kandydatów chcących uczyć się na kierunku lekarskim. Przyszli studenci UWM-u po raz kolejny mają być rekrutowani w krajach arabskich. 

reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ogłosił przetarg na usługę rekrutowania i pozyskania studentów na 6-letnie studia na kierunku lekarskim (Wydział Nauk Medycznych) z tokiem nauczania w języku angielskim. Nabór ma być prowadzona wśród studentów z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jemenu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana m.in. do prowadzenia międzynarodowego marketingu i promocji UWM poprzez strony internetowe czy targi edukacyjne, a pod koniec roku kalendarzowego do przesyłania raportu z przeprowadzonych działań. Będzie również informować o specyfice studiów medycznych, warunkach socjalno–bytowych studentów, odpłatnościach za studia i kosztach utrzymania się w Polsce, a także przeprowadzać wstępną procedurę kwalifikacyjną.

Rozpoczął się odbiór technicznych nowych budynków UWM
reklama

Młodzież z Bliskiego Wschodu już wcześniej przyjeżdżała na olsztyńską uczelnię. Choćby dwa lata temu na Warmii pojawiło się kilkuset studentów z Arabii Saudyjskiej, królewskich stypendystów, którzy mieli się u nas kształcić na lekarzy.

W przyszłym roku limit na kierunku lekarskim w języku angielskim na UWM-ie będzie wynosił 100 studentów.

reklama

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

41 KOMENTARZY

41 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
31 grudnia 2015 20:22

„Trup tu, trup tam.”

NO
31 grudnia 2015 18:43

W sumie to oni jakby za jednym zamachem prawo zrobią. U nich w większości to raczej amputacje i dekapitacje. Choć generalnie to raczej zakłady mięsne mogą stosowne kierunki otwierać.

Popularne
Ogłoszenia

Nowy rok akademicki studenci UWM rozpoczną w nowym budynku

Nowy rok akademicki studenci UWM rozpoczną w nowym budynku