fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

UWM ściąga studentów z krajów arabskich na medycynę

WiadomościUWM ściąga studentów z krajów arabskich na medycynę

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska uczelnia poszukuje firmy, która zajmie się naborem kandydatów chcących uczyć się na kierunku lekarskim. Przyszli studenci UWM-u po raz kolejny mają być rekrutowani w krajach arabskich. 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ogłosił przetarg na usługę rekrutowania i pozyskania studentów na 6-letnie studia na kierunku lekarskim (Wydział Nauk Medycznych) z tokiem nauczania w języku angielskim. Nabór ma być prowadzona wśród studentów z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Jemenu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Firma, która wygra przetarg, będzie zobowiązana m.in. do prowadzenia międzynarodowego marketingu i promocji UWM poprzez strony internetowe czy targi edukacyjne, a pod koniec roku kalendarzowego do przesyłania raportu z przeprowadzonych działań. Będzie również informować o specyfice studiów medycznych, warunkach socjalno–bytowych studentów, odpłatnościach za studia i kosztach utrzymania się w Polsce, a także przeprowadzać wstępną procedurę kwalifikacyjną.

Profesor Grzybowski z UWM w elitarnym klubie lekarzy okulistów

Młodzież z Bliskiego Wschodu już wcześniej przyjeżdżała na olsztyńską uczelnię. Choćby dwa lata temu na Warmii pojawiło się kilkuset studentów z Arabii Saudyjskiej, królewskich stypendystów, którzy mieli się u nas kształcić na lekarzy.

W przyszłym roku limit na kierunku lekarskim w języku angielskim na UWM-ie będzie wynosił 100 studentów.

 

reklama
reklama
reklama

41 KOMENTARZY

41 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze