fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Siedem filmów w konkursie regionalnego Funduszu Filmowego

Wiadomości Siedem filmów w konkursie regionalnego Funduszu Filmowego

Cztery filmy dokumentalne i trzy fabularne zgłoszono do 5. edycji konkursu prowadzonego przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. Wybór produkcji, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa, ma nastąpić do końca listopada.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie, wnioski na wspieranie produkcji filmowej w ramach tegorocznej odsłony konkursu zgłosiło siedmiu producentów. Wśród nich jest czterech twórców filmów dokumentalnych oraz trzech twórców filmów fabularnych, w tym debiutant. Jeden z filmów fabularnych jest koprodukcją polsko-włoską.

Wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, która zakończy się najpóźniej do końca września. Jeśli spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane ekspertom pod ocenę merytoryczną. Ostatecznego rozstrzygnięcia dokona trzyosobowa komisja konkursowa, co powinno nastąpić do końca listopada.

Celem corocznego konkursu jest wspieranie produkcji filmowych związanych przez tematykę, twórców i miejsce realizacji z woj. warmińsko-mazurskim. Wsparcie mają otrzymywać najlepsze filmy, które przyczynią się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku regionu.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy jest najmłodszym z 11 regionalnych funduszy w kraju. W poprzedniej edycji konkursu łączne dofinansowanie wybranych filmów z budżetu województwa wyniosło 700 tys. zł.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x