18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

26-latka szukała policja z całej Polski. Sądził, że jest sprytny. Aresztowali go olsztyńscy policjanci

Wiadomości26-latka szukała policja z całej Polski. Sądził, że jest sprytny. Aresztowali go...

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 26-latka, który poszukiwany był kilkunastoma podstawami poszukiwawczymi. Mężczyzna z oszustw internetowych uczynił stałe źródło dochodu.

reklama

Mężczyzna swój przestępczy proceder rozpoczął już w 2018 r. Poprzez Internet oferował sprzedaż w bardzo okazyjnych cenach różnego rodzaju elektroniki, np. konsol do gier lub telefonów znanych marek. Po zakupie przez pokrzywdzonych oferowanych rzeczy, kontakt z mężczyzną, który do tej pory odbywał się tylko drogą elektroniczną, urywał się. Za 26-latkiem w tamtym czasie zostało wydanych kilkanaście podstaw poszukiwawczych przez 12 organów z całego kraju. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, z którego wyszedł w marcu 2019 r.

Pobyt w więzieniu niestety niczego go nie nauczył i 26-letni mieszkaniec Ełku po bardzo krótkim czasie powrócił do oszustw, dzięki którym mógł prowadzić wygodny tryb życia. Z uwagi na wysoką szkodliwość społeczną popełnianych przez niego czynów oraz sygnałach o licznych prowadzonych przeciwko niemu postępowaniach mężczyzną zainteresował się Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Za mężczyzną wystawionych zostało 20 podstaw poszukiwawczych, w tym 2 listy gończe do zatrzymania w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

Okazało się, że 26-latek aby nie trafić w ręce policjantów, zerwał stare znajomości. Uzyskane z oszustw pieniądze pozwalały mu na wynajem mieszkań. Podczas sporządzania umowy najmu podawał fałszywe dane. Z osobami, które oszukiwał, kontaktował się wyłącznie drogą elektroniczną. Jego działania, mające na celu zmylenie policjantów, nie przyniosły skutku. Na początku września policjanci z ZPC KWP w Olsztynie zapukali do jednego z mieszkań na terenie Olsztyna, w którym przebywał poszukiwany 26-latek. Mężczyzna był bardzo zdziwiony, że policjantom udało się go znaleźć. W trakcie zatrzymania nie stawiał oporu. Teraz odpowie za liczne oszustwa.

26-letni mieszkaniec Ełku to 18 osoba zatrzymana w tym roku przez Zespół Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie. Zespół zajmuje się poszukiwaniem osób, które dopuściły się najcięższych przestępstw, oraz tych, których działalność przestępcza jest uciążliwa społecznie. Jest to jeden z najlepszych zespołów w kraju.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JG
9 września 2020 16:03

Znam gnojka wyłudził od mojej rodziny dużo pieniędzy , w końcu trafi tam gdzie jego miejsce brawo policja.

Nic
7 września 2020 12:04

Najlepsi???

Polecane