fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 26 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Autobus miejski „nie z tej ziemi” na ulicach Olsztyna

Wiadomości Autobus miejski "nie z tej ziemi" na ulicach Olsztyna

MPK Olsztyn zapowiedziało testy elektrycznego autobusu miejskiego. Nowoczesny Mercedes na ulice wyjedzie już w piątek(04.09).

Autobus eCitaro marki Mercedes pojawi się na ulicach miasta już w ten piątek. Jest to niskopodłogowy pojazd, zasilany energią elektryczną.

„Pojazd testowy będzie wyposażony w system ITS i kasowniki. Będzie obsługiwał tylko trasy w stolicy regionu” – przekazał rzecznik MPK, Cezary Stankiewicz.

Mercedes może przebyć 150 km bez potrzeby ładowania. Testy potrwają tydzień. Powstało 50 tys. takich pojazdów.

Nie będą to pierwsze przypadki pojazdów opartych o alternatywne źródła. Już kiedyś w naszym mieście testowano autobusy zasilane gazem czy hybrydowe.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x