fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 4 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Rusza modernizacja linii kolejowej do Gutkowa

Wiadomości Rusza modernizacja linii kolejowej do Gutkowa

W piątek rozpoczną się prace przy budowie nowych przystanków na odcinku linii kolejowej nr 220 z Olsztyna do Gutkowa – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Modernizacja tej trasy będzie kosztować 66 mln zł i zakończy się w trzecim kwartale 2020 r.

Jak podały PKP PLK w przesłanym w czwartek komunikacie, budowa nowych przystanków, nowe tory i rozjazdy pozwolą na sprawniejsze podróże pociągiem. Realizacja tej inwestycji umożliwi uruchomienie w Olsztynie tzw. kolei aglomeracyjnej.

Remont obejmie 6,5-kilometrowy odcinek linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo. Budowa dwóch przystanków kolejowych o roboczych nazwach Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny oraz dodatkowego peronu na przystanku Olsztyn Śródmieście ma znacznie poprawić dostęp mieszkańców do kolei. Pociągiem szybciej będzie można dostać się m.in. z osiedli Redykajny, Likusy i Gutkowo do centrum miasta. Zapewniony będzie także wygodniejszy dojazd do pracy i szkół z sąsiednich gmin.

Według PKP PLK budowa mijanki w obrębie przystanku Olsztyn Likusy poprawi przepustowość trasy, a wyższy poziom bezpieczeństwa zapewni tunel pieszo-rowerowy na ul. Jeziornej, który zastąpi przejście w poziomie szyn. „Będzie to komfortowa przeprawa dla osób, które zechcą odwiedzić olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej” – zaznaczono w komunikacie.

PKP PLK podały również, że rozpoczynające się prace wymagają zmian w dotychczasowej komunikacji. Od piątku 13 września – ze względu na jednotorowy charakter linii – za pociągi Przewozów Regionalnych na odcinku Olsztyn – Gutkowo pojadą autobusy.

Niektóre pociągi dalekobieżne będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Gutkowo. Pozostałe składy dalekobieżne pojadą trasą przez Iławę i Ostródę do Olsztyna Głównego.

Projekt pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” zrealizowany będzie ze środków budżetowych. Wartość prac to 66,1 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale przyszłego roku.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x