fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Niesamowite ptaki trafiły do naszego nadleśnictwa

Wiadomości Niesamowite ptaki trafiły do naszego nadleśnictwa

Nadleśnictwo Jedwabno oraz Nadleśnictwo Ruszów w ramach corocznych wsiedleń otrzymały łącznie sześć rodzinnych stad cietrzewi.

Niesamowite ptaki trafiły do nadleśnictwa w naszych okolicach
Autor zdjęcia: Ł.Ruść / Nadleśnictwo Jedwabno

Ptaki wyhodowane w Ośrodku Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo trafiły już do swoich nowych domów, gdzie teraz pod opieką matek będą żyć przez kilka następnych tygodni w specjalnych wolierach adaptacyjnych, by potem zostać wypuszczone do środowiska naturalnego. Przed opuszczeniem środowiska adaptacyjnego zwierzęta zostaną przebadane, zaobrączkowane i wyposażone w nadajniki GPS.

Niesamowite ptaki trafiły do nadleśnictwa w naszych okolicach
Autor zdjęcia: Ł.Ruść / Nadleśnictwo Jedwabno

Od 2017 roku Nadleśnictwo Jedwabno rozpoczęło realizację rozwojowego projektu ochrony cietrzewia koordynowanego przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych pn. „Czynna ochrona cietrzewia na gruntach w zarządzie Lasów Państwowych w Polsce”, który jest finansowany ze środków Funduszu Leśnego.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x