reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Z nowym rokiem duże zmiany w komunikacji miejskiej

OlsztynZ nowym rokiem duże zmiany w komunikacji miejskiej

Przypominamy, że 1 stycznia wchodzi w życie nowy układ komunikacyjny Olsztyna, dzięki któremu mieszkańcy mają sprawniej poruszać się po mieście. Wiąże się on nie tylko z udogodnieniami, ale i sporymi zmianami. 

reklama

Nowy układ komunikacyjny to przede wszystkim nowy środek transportu – linie tramwajowe są sukcesywnie uruchamiane już od drugiej połowy tego miesiąca. 19 grudnia ruszyła pierwsza linia, a druga – 27 grudnia. Tramino na trasie trzeciej linii pojedzie ostatniego dnia roku.

W przypadku autobusów w nowym układzie ma wzrosnąć częstotliwość ich kursowania. Większość linii będzie jeździć w dni robocze co kwadrans. Poza tym więcej połączeń pojawi się wieczorami, w dni robocze wolne od nauki szkolnej oraz w dni świąteczne. Nowością będą również autobusy, które będą dowozić olsztynian do tramwajów. Te będą kursować z os. Generałów, Pieczewa oraz Tęczowego Lasu. Kolejnym novum będą autobusy z numerem 141, które połączą os. Generałów z fabryką Michelin (więcej TUTAJ).

reklama

Już za kilka dni z rozkładów zniknie również kilka linii autobusowych: 2, 15, 22, 24, 25, 34 i 35. Już wcześniej olsztynianie głośno protestowali przeciwko likwidacji popularnej piętnastki, która jeździła najdłuższą miejską trasą – z Jarot do Kortowa przez centrum. Urzędnicy zapowiadają jednak, że dzięki usprawnieniu olsztyńskiej sieci komunikacyjnej pasażerowie nie ucierpią z powodu wycofania niektórych linii.

Bardzo widoczną i jedną z najważniejszych zmian na ulicach naszego miasta będzie również modyfikacja numerowania poszczególnych linii. Dla tramwajów zarezerwowano przedział od 1 do 99, linie zwykłe oznaczone będą cyfrą “1” z przodu (czyli np. 117 zamiast obecnej 17), linie dowozowe do tramwajów cyfrą “2” (np. 201), a okresowe – “3” (np. 337). Będą też działać dwie linie nocne – N01 i N02.

Szczegółowe trasy linii, które będą działać w nowym układzie komunikacyjnym, można sprawdzić poniżej.

ZDZIT nowy_układ_-_schemat_dziennych_linii_miejskich_1.1

Poszczególne rozkłady i schematy linii w nowym układzie komunikacyjnym znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj także

reklama
41 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Dwie lokalizacje w Olsztynie

Trwa nabór do Niepublicznego Żłobka Art School. Kameralne grupy i indywidualne podejście.

Bez glutenu, ale z wyborem dań. Ten catering z Olsztyna wyróżnia się w całej Polsce

Dieta bezglutenowa nie musi oznaczać ograniczeń. W Olsztynie działa catering, który pozwala wybierać dania, a jednocześnie daje pełne bezpieczeństwo dla osób z celiakią.

Proste i eleganckie sukienki – ponadczasowy styl na każdą okazję

Proste i eleganckie sukienki wizytowe na każdą okazję.

Premiera nowego Jeepa Compassa w Olsztynie. Więcej technologii, więcej komfortu, trzy napędy

Dla odwiedzających salon Jeep w Olsztynie premiera nowego modelu to okazja, by sprawdzić, jak wszystkie te rozwiązania prezentują się na żywo.

Kiedy po zgonie w mieszkaniu trzeba wymienić podłogę?

Czy zawsze trzeba wymienić całą podłogę?

Okulary fotochromowe i szkła Transitions — czy warto inwestować?

Ochrona przed światłem niebieskim i UV jako standard.

Likwidacja sklepu meblowego w Olsztynie. Wyprzedaże nawet po 80%

Długa nie będzie takiej okazji aby kupić tanio meble!

Tłumy przedsiębiorców w Hali Urania. Targi HoReCa MAG Dystrybucja wielkim sukcesem

Tłumy przedsiębiorców w Olsztynie. Targi „Wiosenny Impuls Sprzedaży” ogromnym sukcesem.

Pan Adrian przejechał 500 km, żeby spróbować słynnego burgera w Olsztynie

Wiedzieliście, że lokal z Olsztyna zdobył po raz trzeci tytuł Burgera Roku?

TARGI dla sklepów, restauracji i hoteli w Gdańsku – branża HoReCa 2026

Już 19 marca 2026 roku w Gdańsku odbędzie się wydarzenie skierowane do właścicieli sklepów, restauracji, kawiarni, hoteli oraz firm działających w branży HoReCa.
reklama
reklama