fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Brutalne zabójstwo. Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

Wiadomości Brutalne zabójstwo. Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

Do sądu okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu m.in. o uporczywe nękanie i zabójstwo mieszkanki Mrągowa. Mężczyzna obserwował, niepokoił i śledził kobietę, a ostatecznie ją zastrzelił.

Jak poinformował w czwartek rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, prokuratura rejonowa w Mrągowie przesłała do sądu okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. oskarżonemu o popełnienie pięciu przestępstw, w tym zbrodni zabójstwa.

W pierwszym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w dniu 13 września 2018 r. w mieszkaniu na osiedlu Mazurskim w Mrągowie dokonał zabójstwa swojej byłej partnerki Barbary R.

Według ustaleń prokuratora, mężczyzna strzelał do kobiety z pistoletu browning HP, powodując u pokrzywdzonej osiem ran postrzałowych, w tym rany postrzałowe klatki piersiowej uszkadzające serce i oba płuca. Te ostatnie były przyczyną nagłej, gwałtownej śmierci Barbary R.

Podsądny został oskarżony także o posiadanie bez zezwolenia broni palnej oraz amunicji. Miał także bez wymaganego pozwolenia radiotelefon pracujący w dwóch zakresach częstotliwości, w tym w zakresie częstotliwości zastrzeżonej dla policji.

Przy pomocy tego urządzenia uporczywie nękał swoją partnerkę, stale do niej dzwoniąc i wysyłając wiadomości tekstowe.

Według prokuratora oskarżony miał również obserwować pokrzywdzoną w miejscu zamieszkania i na działce rekreacyjnej, niepokoić stukaniem w okno lub barierkę, czy śledzić ją (także przy użyciu urządzeń lokalizacyjnych, które zainstalował w samochodzie Barbary R.). Mężczyzna odpowie także za kierowanie gróźb pozbawienia życia pod adresem kobiety oraz jej dwóch synów.

Cezary F. został zatrzymany dzień po zabójstwie i od tego czasu jest w areszcie. W postępowaniu prokuratorskim nie przyznał się do winy. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki
Balkon przez który wkradł się Cezary F.

Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x