13 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Brutalne zabójstwo. Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

MrągowoBrutalne zabójstwo. Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

Do sądu okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu m.in. o uporczywe nękanie i zabójstwo mieszkanki Mrągowa. Mężczyzna obserwował, niepokoił i śledził kobietę, a ostatecznie ją zastrzelił.

reklama

Jak poinformował w czwartek rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, prokuratura rejonowa w Mrągowie przesłała do sądu okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezaremu F. oskarżonemu o popełnienie pięciu przestępstw, w tym zbrodni zabójstwa.

W pierwszym zarzucie Cezary F. został oskarżony o to, że w dniu 13 września 2018 r. w mieszkaniu na osiedlu Mazurskim w Mrągowie dokonał zabójstwa swojej byłej partnerki Barbary R.

reklama

Według ustaleń prokuratora, mężczyzna strzelał do kobiety z pistoletu browning HP, powodując u pokrzywdzonej osiem ran postrzałowych, w tym rany postrzałowe klatki piersiowej uszkadzające serce i oba płuca. Te ostatnie były przyczyną nagłej, gwałtownej śmierci Barbary R.

Wyrok w sprawie zabójstwa Blanki. Matka trafiła do więzienia

Podsądny został oskarżony także o posiadanie bez zezwolenia broni palnej oraz amunicji. Miał także bez wymaganego pozwolenia radiotelefon pracujący w dwóch zakresach częstotliwości, w tym w zakresie częstotliwości zastrzeżonej dla policji.

reklama

Przy pomocy tego urządzenia uporczywie nękał swoją partnerkę, stale do niej dzwoniąc i wysyłając wiadomości tekstowe.

Według prokuratora oskarżony miał również obserwować pokrzywdzoną w miejscu zamieszkania i na działce rekreacyjnej, niepokoić stukaniem w okno lub barierkę, czy śledzić ją (także przy użyciu urządzeń lokalizacyjnych, które zainstalował w samochodzie Barbary R.). Mężczyzna odpowie także za kierowanie gróźb pozbawienia życia pod adresem kobiety oraz jej dwóch synów.

Cezary F. został zatrzymany dzień po zabójstwie i od tego czasu jest w areszcie. W postępowaniu prokuratorskim nie przyznał się do winy. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Śmiertelna kłótnia. Mąż podciął swojej żonie gardło
Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki
Balkon przez który wkradł się Cezary F.

Mężczyzna oskarżony o zastrzelenie byłej partnerki

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Śmiertelna kłótnia. Mąż podciął swojej żonie gardło
Proces oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki w Biskupcu już niedługo