19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Podczas domowej awantury ugodził nożem kuchennym w brzuch swojego starszego brata

SzczytnoPodczas domowej awantury ugodził nożem kuchennym w brzuch swojego starszego brata

Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, który podczas domowej awantury ugodził nożem kuchennym w brzuch swojego starszego brata. 53-latek w stanie ciężkim został przetransportowany szpitala. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za popełnioną zbrodnię grozi mu nawet dożywocie.

reklama

W minioną sobotę (22.08.2020) tuż przed godz. 11:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, że w jednym z mieszkań położonych w gminie Dźwierzuty, doszło do awantury domowej pomiędzy dwoma wspólnie zamieszkującymi braćmi. W trakcie krótkiej wymiany zdań jeden z mężczyzn miał ranić nożem w brzuch swojego brata.

Na miejsce zgłoszonej interwencji alarmowo udali się szczycieńscy funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu zastali zakrwawionego mężczyznę oraz jego najbliższych. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie natychmiastowego przetransportowania mężczyzny lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Z uwagi na fakt, że wskazany sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, mundurowi dokonali sprawdzenia pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na posesji. W jednym z budynków zastali upojonego alkoholem 47-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W chwili zdarzenia miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

reklama

Szczycieńscy śledczy postawili 47-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu brata. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Szczytnie, wobec 47-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

47-latkowi za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane