-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rok 2016 rokiem Feliksa Nowowiejskiego

WiadomościRok 2016 rokiem Feliksa Nowowiejskiego

Uchwałę w tej sprawie Sejm przyjął jednogłośnie 22 grudnia. 

reklama

Jak sprecyzowano w dokumencie, Sejm ustanawia Feliksa Nowowiejskiego patronem 2016 r. w przekonaniu o szczególnym znaczeniu dorobku tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty wirtuoza, organizatora życia muzycznego i szambelana papieskiego (…).

W uzasadnieniu znalazły się również informacje o tym, że artysta, którego dokonania trudno przecenić, znany jest m.in. jako autor wielu pieśni patriotycznych, które pomagały umacniać naszą tożsamość narodową. Już w niepodległej Polsce był także czynnym uczestnikiem i organizatorem życia artystycznego, a także obrońcą polskości i polskiej kultury.

reklama

Na marzec 2016 roku zaplanowano uroczystości 70–lecia powstania Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie – odbędą się one więc właśnie w roku patrona filharmonii. Jednak już wcześniej będziemy mogli posłuchać w Olsztynie jego kompozycji. – 20 stycznia 2016 roku z okazji 70-lecia śmierci kompozytora (18.01.1946) utwory Feliksa Nowowiejskiego z towarzyszeniem solistów zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Jerzego Koska – czytamy na stronie instytucji.

Norbi ma już dorosłą córę. Dlaczego nie chce być kojarzona ze znanym ojcem?

Więcej o wydarzeniach ku czci patrona olsztyńskiej filharmonii znajdziesz TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Silna reprezentacja naszego regionu w "The Voice Kids"
Norbi ma już dorosłą córę. Dlaczego nie chce być kojarzona ze znanym ojcem?