fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Znowu kilkadziesiąt zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Koronawirus Znowu kilkadziesiąt zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach

Mamy 903 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusa z województw: śląskiego (168), małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30),warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (1).

Zakażenia (30):

powiat szczycieński (7): 2 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, starsza kobieta
powiat bartoszycki (7): 3 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku,
powiat olsztyński (4): młoda kobieta, dwie kobiety w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku
powiat elbląski (3) : dziewczynka, kobieta w średnim wieku, starszy mężczyzna,
powiat działdowski (2) : młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku,
powiat iławski (2): mężczyzna w średnim wieku, izolacja domowa, starszy mężczyzna,
powiat kętrzyński (2): młoda kobieta, kobieta w średnim wieku,
Olsztyn (1): młoda kobieta,
Elbląg (1): młoda kobieta,
powiat węgorzewski (1): kobieta w średnim wieku, izolacja

Wyzdrowienia (1):
powiat ostródzki: mężczyzna w średnim wieku

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M, 83-M Kraków, 92-K Grobla,85-M Łańcut, 88-M Siedlce, 88-K Warszawa, 78-M Gorzów Wielkopolski, 64-M Gliwice, 70-M, 78-K Tychy, 89-M, 66-K Poznań, 70-K Gdańsk. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 60 281/1 938 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przeczytaj także:

2 KOMENTARZE

 1. Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym „ekspertom”.
  „Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain
  Podawane dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy.
  Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata: … wirus wpływa w znacznie wyolbrzymiony sposób na nasze życie. To jest zupełnie nieproporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, które pochodzi od koronawirusa. Astronomiczne, gospodarcze szkody, które teraz powstają, nie są adekwatne do zagrożenia tym wirusem. Jestem przekonany, że umieralność z powodu koronawirusa nie będzie widoczna w umieralności rocznej nawet w postaci piku (wzrost zgonów odbiegający od średniej).
  … każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące.
  … koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową.
  Prof. dr med. Klaus Püschel, ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej kliniki uniwersyteckiej w Hamburgu : Na pytanie, czy widzi jakieś różnice w ciałach zmarłych, w których stwierdzono obecność koronawirusa w porównaniu do innych chorób zakaźnych, odpowiada: Nie. Obraz jest podobny do innych infekcji wirusowych dróg oddechowych i płuc. Myślę, że z czasem ustalimy coś specyficznie związanego z COVID-19, ale zasadniczo przebieg i obraz organów wewnętrznych jest taki sam.

  4
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: