9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najpierw rowery miejskie, teraz hulajnogi. Olsztyńska Hulajnoga Miejska celem złodziei i wandali

WiadomościNajpierw rowery miejskie, teraz hulajnogi. Olsztyńska Hulajnoga Miejska celem złodziei i wandali

Najpierw rowery miejskie, teraz hulajnogi. Najnowszym celem olsztyńskich złodziei i wandali padają hulajnogi miejskie, stworzone przez OHM. Złodzieje, którzy nie potrafią sobie poradzić z zabezpieczeniami pojazdu, po prostu go niszczą i porzucają.

reklama

Trzy próby kradzieży w ostatnim czasie odnotowała Olsztyńska Hulajnoga Miejska. Żadna z nich się nie powiodła, więc pierwszą zdewastowano i porzucono w krzakach, drugą nieudolnie uszkodzono, a w trzeciej skradziono nadajnik GPS. Wszystkie trzy akty wandalizmu, odbywały się w miejscu publicznym i zostały nagrane przez okoliczne kamery. Sprawa trafiła na policję i sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

reklama

Wszystkie starania złodziei na nic, bo nawet gdy uda im się ukraść hulajnogę, to ta posiada dwa systemy GPS, jeden zewnętrzny i drugi wbudowany. Tym samym rozmontowując ten pierwszy, popełnia się przestępstwo a i tak złodziej zostanie namierzony drugim nadajnikiem.

Kradzież w jednym z olsztyńskich sklepów. Mężczyzna usłyszał zarzuty
reklama

Właściciel wycenił straty materialne na ponad 5 tysięcy złotych. Zdewastowanie takiej hulajnogi jest już przestępstwem, nie wykroczeniem i jest w pełni karalne. Olsztyńskie Hulajnogi Miejskie podzielają los Olsztyńskich Rowerów Miejskich, gdzie fala aktów wandalizmu była ogromna. Pisaliśmy o tym tutaj:

Wszelkie akty wandalizmu czy próby kradzieży hulajnóg OHM są bezcelowe, gdyż są to pojazdy produkowane na zamówienie i nie ma cienia szansy na sprzedaż ich na części, gdyż od razu będzie wiadomo, że są one kradzione. Poza tym, hulajnogi są zabezpieczone podwójnym systemem GPS, więc osobę, która uszkodzi taką hulajnogę, bardzo łatwo będzie ustalić i namierzyć.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta w Olsztynie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
,,,
22 sierpnia 2020 10:05

Gdzie one są, się pytam

trzy
20 sierpnia 2020 22:47

uszkodzone hulajnogi to chyba żadna plaga? Chyba wynajmujący ma to wliczone w koszty i pewnie ubezpieczone. Tak czy nie?

Popularne
Ogłoszenia
Co się dzieje w tym Lidlu? Opublikowano nagranie z Olsztyna
Dwóch recydywistów napadło na policjanta w sklepie Stokrotka