fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 19 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

W urzędach wojewódzkich rozpoczynają się spotkania informacyjne o programie „Maluch plus”

Wiadomości W urzędach wojewódzkich rozpoczynają się spotkania informacyjne o programie "Maluch plus"

W urzędach wojewódzkich w całej Polsce rozpoczynają się spotkania informacyjne o programie „Maluch plus” – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W przyszłorocznej edycji programu do przyznania jest 450 mln zł na tworzenie i dofinansowanie miejsc opieki nad dziećmi.

„To bardzo ważne, by przybywało miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie do tej pory takich miejsc brakowało najbardziej. Program +Maluch plus+ to umożliwia” – podkreśla szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

Urzędy wojewódzkie w całej Polsce zaplanowały spotkania i wideokonferencje informacyjne z beneficjentami programu. Pierwsze z nich odbędą się w województwach podlaskim i lubuskim. Nabór wniosków do programu „Maluch plus” w edycji 2021 ruszy 7 września. Wsparcie z programu podzielone jest na moduły.

Moduł 1a polega na dofinansowaniu tworzenia miejsc opieki i ich funkcjonowania oraz samego ich tworzenia. Dotyczy to tych gmin, w których w dniu składania oferty konkursowej nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce utworzone przez jednostki samorządu terytorialnego.

Moduł 1b to dofinansowanie tworzenia miejsc opieki i ich funkcjonowania w gminach, w których nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, a wnioskowana wysokość dofinansowania na tworzenie nowych miejsc opieki nie przekracza 6 mln zł.

Moduł 2 dofinansowuje funkcjonowanie miejsc utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego ze wsparciem wcześniejszych edycji programu. Moduł 3 pomaga dofinansować tworzenie miejsc opieki i ich funkcjonowanie. Moduł 4 to wsparcie pieniężne na funkcjonowanie już istniejących miejsc opieki.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x