fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Ćwiczenia wojskowe na lotnisku w Szymanach

Wiadomości Ćwiczenia wojskowe na lotnisku w Szymanach

Do końca września na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach będą odbywały się ćwiczenia wojskowe Astral Knight 2020; nie wpłyną one na obsługę lotów pasażerskich – poinformował w środę warmińsko-mazurski urząd marszałkowski.

W czasie ćwiczeń na regionalnym lotnisku będą stacjonowali żołnierze wojsk polskich i amerykańskich. „Planowane ćwiczenia wojskowe nie wpłyną na obsługę lotów pasażerskich oraz ruchu General Aviation” – zaznaczono w komunikacie.

Lotnisko w Szymanach jest jedną z wielu lokalizacji na terenie Polski i innych europejskich państw, w których równolegle prowadzone będą takie ćwiczenia.

Astral Knight 2020 to międzynarodowe ćwiczenia, w których biorą udział żołnierze sił powietrznych, piechoty i marynarki ze Stanów Zjednoczonych, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Szwecji. Żołnierze będą szkoleni w prowadzeniu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej kluczowych terenów. Szkolenie będzie obejmowało wykonywanie lotów i ćwiczeń w wirtualnej rzeczywistości.

Z lotniska Olsztyn-Mazury realizowane są loty do Krakowa, Dortmundu, Londynu Luton oraz Londynu Stansted. W lipcu z jego usług skorzystało 8 tys. 368 pasażerów, tj. o 45,7 proc. mniej w stosunku do lipca 2019 roku, kiedy odprawiono 15 tys. 408 podróżnych.

Regionalny port lotniczy w Szymanach koło Szczytna działa od stycznia 2016 r. Jedynym udziałowcem spółki zarządzającej lotniskiem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x