fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

22-latka jechała bmw z prędkością 159 km/h

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Prawie codziennie policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę wbrew zasadom ruchu drogowego czy na tzw. „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze wobec osób rażąco łamiących przepisy i stwarzających realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg nie mają taryfy ulgowej.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących policjanci zatrzymali w gminie Iława. Mężczyzna jechał rowerem tzw. „wężykiem”. Kiedy funkcjonariusze wylegitymowali go i sprawdzili stan trzeźwości okazało się że 45 – latek kierował jednośladem mając 3,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości w Starzykowie. W trakcie czynności okazało się, że 22 – latka jechała bmw z prędkością 159 km/h. Kobieta za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

reklama

Natomiast w gminie Iława 18 – latka kierująca vw na skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem nieprawidłowo skręciła w prawo w wyniku czego zjechała na lewe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Na szczęscie nikomu nic poważnego się nie stało a policjanci zatrzymali prawo jazdy 18 – latce, które miała dopiero 2 miesiące.

reklama

Tymczasem w okolicach Dziarnówka 59 – latek kierując hyundaiem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy kierował samochodem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj też:  Sąd nakazał przywrócenie do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości w Iławie. W trakcie czynności okazało się, że 20 – latek jechał audi w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h a 23 – latek z prędkością 103 km/h. Mężczyźni za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. Stracili również swoje prawa jazdy. Teraz będą mogli odzyskać uprawnienia najwcześniej za 3 miesiące.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama