4 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

13-latek ranny w wypadku skutera na Dadaju jest w bardzo ciężkim stanie. Nowe informacje

Olsztyn13-latek ranny w wypadku skutera na Dadaju jest w bardzo ciężkim stanie....

Jako “bardzo ciężki” określają lekarze stan 13-latka, który w sobotę został ranny w wypadku skutera wodnego na jeziorze Dadaj. Rozpędzona maszyna, którą kierował nastolatek, uderzyła o brzeg, przeleciała kilka metrów i zatrzymała się na drzewie.

reklama

Chłopiec z urazem wielonarządowym leży na oddziale intensywnej terapii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

“Obecnie wymaga śpiączki farmakologicznej i diagnostyki obrazowej. Jest w stanie bardzo ciężkim. Rokowanie zawsze w takich przypadkach jest poważne” – poinformowała w poniedziałek ordynator oddziału intensywnej terapii i anestezjologii Maria Dziejowska.

reklama

Do wypadku doszło w sobotę po południu nad jeziorze Dadaj koło Biskupca. Według policji, chłopiec wypłynął na jezioro razem z 47-letnim właścicielem skutera wodnego.

“Początkowo znajdował się na miejscu pasażera i nic nie zapowiadało tej tragedii. W nieznanych okolicznościach, które są wyjaśniane, obaj zamienili się miejscami i za sterami zasiadł 13-latek” – powiedział podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Jak wstępnie ustalono, nastolatek w niekontrolowany sposób dodał gazu, w wyniku czego płynący z nim mężczyzna spadł do wody. Sterowany przez 13-latka skuter wodny z dużą prędkością zmierzał do brzegu. Przepłynął przez trzciny i uderzył o brzeg. “Maszynę wyrzuciło na wysokość kilku metrów w powietrze i uderzyła ona wraz z chłopcem w pobliskie drzewo” – mówił Prokopczyk.

reklama

Jego zdaniem, taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, a za bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego odpowiedzialny jest właściciel. Jak zaznaczył, był to skuter wodny o mocy kilkuset koni mechanicznych, na który wymagane są specjalne uprawnienia w postaci patentu stermotorzysty.

Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie czynności w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do trzech lat więzienia.

13-latek wyleciał z jeziora skuterem wodnym i uderzył w drzewo. Walczy o życie w szpitalu 13-latek wyleciał z jeziora skuterem wodnym i uderzył w drzewo. Walczy o życie w szpitalu 13-latek wyleciał z jeziora skuterem wodnym i uderzył w drzewo. Walczy o życie w szpitalu

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jeti
20 sierpnia 2020 13:02

nie no skad bierzecie te informacje. skuter spark to kondon o mocy 90 koni a nie kilkuset, dzięki wadze ktora liczy zaledwie 190kg moze sie rozpedzic do prawie 90 km/h

ada
18 sierpnia 2020 09:46

Dobrze że nikogo na brzegu nie zabił…. dać dziecku skuter na jeziorze to tak jakby dać dziecku auto na autostradzie….

Polecane
Ogłoszenia