fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Dwie osoby nie żyją po wypadku samolotu. Maszyna spadła i zapaliła się

Wiadomości Dwie osoby nie żyją po wypadku samolotu. Maszyna spadła i zapaliła się

Dwie osoby nie żyją po wypadku ultralekkiego samolotu w pobliżu miejscowości Kikity nad Jeziorem Luterskim  – poinformował oficer operacyjny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

„Do wypadku doszło ok. godz. 21.30 w sobotę, po 23.00 odnaleziono w lesie wrak maszyny; trwają jeszcze działania na miejscu” – poinformował dyżurny. „Mamy dwie ofiary śmiertelne” – dodał.

Do wypadku lotniczego – według wpisów OSP Lutry – zadysponowano zastępy z ich OSP, OSP Jeziorany i Wójtówko oraz strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Olsztyna i Biskupca oraz policję.

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu kpt. Adam Rybicki powiedział w nocy z soboty na niedzielę, że informacja, z treści której wynikało, iż w miejscowości Kikity samolot spadł do lasu, wpłynęła w sobotę o godzinie 21.35.

„Lokalizacja zdarzenia była utrudniona ze względu na porę nocną oraz rozbieżne wskazania osób zgłaszających. W trakcie przeszukiwania części lasu między miejscowościami Kikity oraz Żardeniki, ratownicy straży pożarnej znaleźli miejsce zdarzenia” – podał Rybicki.

„Stwierdzono, że doszło do upadku z wysokości samolotu dwuosobowego, co spowodowało jego całkowite zniszczenie. Wskutek zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące samolotem” – zaznaczył.

W działaniach udział brały 4 zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz 4 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci, przedstawiciele Nadleśnictwa Wipsowo oraz prokurator – zaznaczył komendant.

Informacji w tej sprawie udzieliła nam również olsztyńska policja: – Wczoraj po godzinie 21 w komisariacie w Biskupcu oficer dyżurny otrzymał informacje, że w pobliżu jeziora Luterskiego w miejscowości Kikity na kompleks leśny spadł samolot, który według świadków po uderzeniu w ziemię stanął w płomieniach. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze. Teren został zabezpieczony i odizolowany. Funkcjonariusze na miejscu zostali całkowicie zniszczony samolot typu Bristol którym poruszały się dwie dorosłe osoby. Pilot w wieku 73 lat oraz 39 letnia pasażerka. Niestety na skutek obrażeń osoby te poniosły śmierć na miejscu.

Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu

Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu
(fot. OSP Jeziorany / KMP)

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x