-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwie osoby nie żyją po wypadku samolotu. Maszyna spadła i zapaliła się

WiadomościDwie osoby nie żyją po wypadku samolotu. Maszyna spadła i zapaliła się

Dwie osoby nie żyją po wypadku ultralekkiego samolotu w pobliżu miejscowości Kikity nad Jeziorem Luterskim  – poinformował oficer operacyjny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

reklama

„Do wypadku doszło ok. godz. 21.30 w sobotę, po 23.00 odnaleziono w lesie wrak maszyny; trwają jeszcze działania na miejscu” – poinformował dyżurny. „Mamy dwie ofiary śmiertelne” – dodał.

Do wypadku lotniczego – według wpisów OSP Lutry – zadysponowano zastępy z ich OSP, OSP Jeziorany i Wójtówko oraz strażaków z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Olsztyna i Biskupca oraz policję.

reklama

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu kpt. Adam Rybicki powiedział w nocy z soboty na niedzielę, że informacja, z treści której wynikało, iż w miejscowości Kikity samolot spadł do lasu, wpłynęła w sobotę o godzinie 21.35.

Zderzenie ciężarówki z busem. Jedna osoba nie żyje

„Lokalizacja zdarzenia była utrudniona ze względu na porę nocną oraz rozbieżne wskazania osób zgłaszających. W trakcie przeszukiwania części lasu między miejscowościami Kikity oraz Żardeniki, ratownicy straży pożarnej znaleźli miejsce zdarzenia” – podał Rybicki.

reklama

„Stwierdzono, że doszło do upadku z wysokości samolotu dwuosobowego, co spowodowało jego całkowite zniszczenie. Wskutek zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące samolotem” – zaznaczył.

W działaniach udział brały 4 zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie oraz 4 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci, przedstawiciele Nadleśnictwa Wipsowo oraz prokurator – zaznaczył komendant.

Informacji w tej sprawie udzieliła nam również olsztyńska policja: – Wczoraj po godzinie 21 w komisariacie w Biskupcu oficer dyżurny otrzymał informacje, że w pobliżu jeziora Luterskiego w miejscowości Kikity na kompleks leśny spadł samolot, który według świadków po uderzeniu w ziemię stanął w płomieniach. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze. Teren został zabezpieczony i odizolowany. Funkcjonariusze na miejscu zostali całkowicie zniszczony samolot typu Bristol którym poruszały się dwie dorosłe osoby. Pilot w wieku 73 lat oraz 39 letnia pasażerka. Niestety na skutek obrażeń osoby te poniosły śmierć na miejscu.

Mężczyzna został potrącony przez pociąg

Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu

Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu Dwie osoby nie żyją po wypadku lekkiego samolotu
(fot. OSP Jeziorany / KMP)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Policja ustala szczegóły wypadku w gminie Korsze
Wypadek. Życia młodej kobiety nie udało się uratować