fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

reklama
reklama
Wyślij przez
W Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Rozpoczęły się od oficjalnego odsłonięcia tablicy pamiątkowej z orłem 1920 r. na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie, która powstała dzięki Panu Andrzejowi Sassynowi, honorowemu prezesowi Towarzystwa Miłośników Olsztyna.

W dalszej kolejności odprawiona została uroczysta Msza święta pontyfikalna w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w intencji żołnierzy i pracowników wojska, pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.

Główna część uroczystości odbyła się na Placu Solidarności, gdzie została podniesiona flaga Rzeczypospolitej Polskiej i odegrany hymn państwowy. Ponadto, wystąpienia okolicznościowe, wykonanie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny oraz pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

reklama

Wojewoda Artur Chojecki w swym wystąpieniu przypomniał, że „100 lat temu, pod Warszawą, rozegrała się bitwa, powszechnie uznawana za jedną z najważniejszych w dziejach Europy i świata. W bitwie warszawskiej nasi żołnierze zwycięsko odparli wojska bolszewickie i na prawie dwadzieścia lat obronili Polaków oraz inne narody od szerzącej się ideologii bolszewickiej i uchronili przed zaborczością systemu komunistycznego”.

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze