fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nieuczciwy kurier z Olsztyna naciągał klientów

Wiadomości Nieuczciwy kurier z Olsztyna naciągał klientów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przedstawili 32-letniemu pracownikowi jednej z firm kurierskich zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Nieuczciwy kurier nie rozliczył się z gotówki, którą pobrał od klientów – działając w ten sposób przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 8 tys. zł. Ponadto okazało się, że 32-latek w policyjnej bazie figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 25 dni aresztu w związku z nieopłaceniem grzywny za popełnione w przeszłości przestępstwo o podobnym charakterze.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się podwykonawca jednej z firm kurierskich wraz ze swoim pracownikiem i zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy przez jego pracownika. Podczas wyjaśniania szczegółów zdarzenia okazało się, że 32-letni kurier przez dwa dni pobierał od klientów pieniądze, z których się nie rozliczył.

Z policyjnych ustaleń wynika, że nieuczciwy kurier przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 8 tys. zł. 32-latek swoje zachowanie tłumaczył koniecznością spłaty zaległych zobowiązań finansowych. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że już wcześniej 32-latek miał do czynienia z naruszeniem prawa, ponieważ w policyjnych bazach figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 25 dni aresztu za przestępstwo o podobnym charakterze. Kara aresztu została anulowana po opłaceniu grzywny.

32-latek z popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: