6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozbita grupa przemytników papierosów

EłkRozbita grupa przemytników papierosów

Przestępcy od kwietnia do grudnia tego roku nielegalnie przewozili z terenu Rosji wyroby tytoniowe. Wszyscy zatrzymani w sprawie usłyszeli już zarzuty. 

reklama

Policjanci z Ełku zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem nielegalnych papierosów z terenu Rosji.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ełku, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się przemytem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna posiadał kilkanaście samochodów i nielegalnie „zatrudniał” kilku mężczyzn, którzy na jego zlecenie nielegalne przewozili z terenu Rosji przez przejście graniczne w Gołdapi papierosy. Mundurowi zatrzymali 5 członków jego grupy. To mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat.

reklama

Policjanci znaleźli u 34-latka ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Tylko tym naraził on Skarb Państwa na starty w wysokości blisko 45 tys. złotych – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Kryminalni ustalili jednak, że mężczyzna od kwietnia do grudnia bieżącego roku uczynił z tego procederu stałe źródło dochodu.

Policjanci ustalają, ile nielegalnych wyrobów akcyzowych w tym czasie grupa mogła wprowadzić do obrotu.

Dwie interwencje strażaków na ul. Wańkowicza. Jedna zakończyła się tragicznie
reklama

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Teraz 34-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym do 5 lat więzienia. Sąd zastosował wobec podejrzanych policyjne dozory. Ponadto od 34-latka tytułem zabezpieczenia zajęto pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Aktualnie policjanci zabezpieczają samochody, które były wykorzystywane przez członków grupy do przemytu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany
8-letni chłopiec wpadł pod lód. Smutna wiadomość ze szpitala