fbpx
22 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Plaża miejska dostępna już w przyszłym tygodniu

OlsztynPlaża miejska dostępna już w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie część plaży miejskiej. Mieszkańcy Olsztyna i turyści będą mogli korzystać ze strzeżonego kąpieliska i boisk do siatkówki plażowej. 

reklama

Plaża miejska będzie częściowo oddana do użytku już 9 sierpnia. Piotr Grzymowicz w trakcie deszczowej konferencji nad jez. Ukiel poinformował o tym fakcie dziennikarzy.

– Prace wykończeniowe powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu, żeby można było udostępnić plażę już 9 sierpnia. W tej chwili trwają prace związane z placem zabaw i pomostami z drewna egzotycznego. Piasek na plaży jest nowy i oczyszczono również plażę z roślin wodnych – mówi Piotr Grzymowicz.

reklama

Z czego będą mogli korzystać plażowicze już 9 sierpnia? Udostępniona zostanie część plaży w okolicach boisk do siatkówki plażowej. Olsztynianie będą mogli korzystać z dojścia do jeziora, plaży, boisk, placu zabaw, punktów widokowych i pomieszczenie socjalno-sanitarne. Bezpieczeństwa kąpiących będą pilnować ratownicy, którzy będą obserwować plażę ze stanowisk kojarzących się z serialem Słoneczny Patrol. W dniu otwarcia odbędzie się amatorski turniej siatkówki plażowej. Jeżeli zgłosi się wystarczająco dużo drużyn, to finał zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Cała plaża ma być dostępna dla mieszkańców do końca sierpnia.

reklama

KM

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą