fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

“Najlepszy plan dla młodych” – spotkanie w Olsztynie

Wiadomości"Najlepszy plan dla młodych" - spotkanie w Olsztynie

Mówią, że żaden kandydat w ostatnich wyborach prezydenckich nie zaproponował nic dla młodego człowieka. Dlatego sami wzięli się do pracy i przygotowują najlepszy plan dla młodych. Postulaty mają już gotowe.

reklama

Spotkanie z Młodą Prawicą w Olsztynie

„Najlepszy plan dla młodych” – tak nazywa się ogólnopolska akcja, której inicjatorami są przedstawiciele Młodej Prawicy. Zaznaczają jednak, że jest to sprawa ponad podziałami. I zachęcają do współpracy młodzieżówki partyjne, stowarzyszenia działające na rzecz młodych czy organizacje pozarządowe. W stolicy Warmii i Mazur w akcję włączył się Klub Świętego Jakuba.

reklama

Jestem wdzięczny, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do ogólnopolskiej inicjatywy Najlepszego Planu Dla Młodych. Mam nadzieję, że wychodząc naprzeciw wszystkim opcjom politycznym, uda nam się wypracować spójny i powszechny plan, który znajdzie swoją realizację w rozwiązaniach rządowych – mówi Kacper Szeluga z Klubu Świętego Jakuba.

I dodaje: – Dodatkowo cieszę się, że my, młodzi ludzie, możemy być przykładem dla całej klasy politycznej, że w kwestiach najważniejszych jesteśmy w stanie dojść do porozumienia ponad podziałami.

reklama

Spotkanie z Młodą Prawicą w Olsztynie

Do tej pory odbyło się już kilkanaście spotkań w całym kraju. W czwartek zorganizowano je również w parku Centralnym w Olsztynie. Oprócz członków Klubu Świętego Jakuba wziął w nim udział Jan Strzeżek, warszawski radny z dzielnicy Bielany.

Spotkanie z Młodą Prawicą w Olsztynie

Najlepszy Plan dla Młodych to inicjatywa, która dąży do wypracowania programu opartego na czterech filarach: edukacja, praca, klimat i dialog – tłumaczy Jakub Lewandowski, ogólnopolski koordynator akcji. – Nasza inicjatywa jest otwarta dla każdego, jest ponadpoglądowa i może w niej wziąć udział każdy – dodaje.

Plan stworzymy do połowy września, a później przekażemy go politykom wszystkich opcji – zapowiada Strzeżek. – Wyszliśmy z założenia, że najlepszym będzie ten, który napiszemy wspólnie. Na takich spotkaniach, jak to w Olsztynie, chcemy zebrać najlepsze pomysły, spisać najczęściej pojawiające się postulaty i wypracować wspólny plan.

Spotkanie z Młodą Prawicą w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia