fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Z lotniska w Szymanach w lipcu skorzystało o ponad 45 proc. mniej pasażerów niż przed rokiem

Wiadomości Z lotniska w Szymanach w lipcu skorzystało o ponad 45 proc. mniej...

W lipcu z lotniska w Szymanach koło Olsztyna skorzystało o ponad 45 proc. mniej pasażerów niż przed rokiem – poinformował w piątek port. Dodał, że pasażerski ruch stopniowo wzrasta.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach poinformował w piątek, że w lipcu z jego usług skorzystało 8 tys. 368 pasażerów. Jest to o 45,7 proc. mniej w stosunku do lipca 2019 roku, kiedy to w porcie odprawiono 15 tys. 408 podróżnych. Jednocześnie port zaznaczył, że od początku lipca obowiązuje taka siatka połączeń, jak przed pandemią. Od marca do drugiej połowy czerwca lotnisko w Szymanach z powodu koronawirusa było zamknięte.

„Pierwszym przywróconym połączeniem były loty do Dortmundu, oferowane przez Wizz Air. Jako drugi loty na trasie Kraków – Szymany wznowił LOT. Rejsy do Londynu obsługiwane przez Ryanair i Wizz Air wróciły na początku lipca. Od wznowienia ruchu pasażerskiego, z portu Olsztyn-Mazury skorzystało 9044 osób” – poinformował w piątek rzecznik lotniska Dariusz Naworski.

Dodał, że pasażerski ruch na lotnisku Olsztyn-Mazury stopniowo wzrasta. Zaznaczył, że pasażerowie zrozumieniem stosują się do nowych procedur sanitarnych obowiązujących w terminalu i samolocie. „Zarząd i pracownicy portu robią wszystko, aby zapewnić pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży” – zapewnił rzecznik lotniska.

Do najważniejszych zaleceń sanitarnych, zaliczyć można m.in. noszenie maseczki na terenie terminala pasażerskiego, zachowanie dystansu społecznego i dbanie o higienę rąk. Dostęp do terminala został czasowo ograniczony wyłącznie do podróżujących, którzy muszą dodatkowo poddać się kontroli temperatury ciała.

Z lotniska Olsztyn-Mazury realizowane są loty do Krakowa, Dortmundu, Londynu Luton oraz Londynu Stansted.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: