fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Blisko 2,9 mln zł na budowę lokalnych targowisk

Wiadomości Blisko 2,9 mln zł na budowę lokalnych targowisk

Do końca sierpnia samorządy z Warmii i Mazur mogą starać się o dofinansowanie budowy lub rozbudowy targowisk służących promocji produktów lokalnych – poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Na takie inwestycje przewidziano do podziału blisko 2,9 mln zł.

W konkursie ogłoszonym przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego o wsparcie inwestycji mogą ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne oraz związki powiatów. Dofinansowanie ma być wykorzystane na budowę lub przebudowę targowisk, a także obiektów budowlanych przeznaczonych m.in. do promocji lokalnych produktów.

Według urzędu marszałkowskiego, do wykorzystania w regionie jest blisko 2,9 mln zł. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i mają przyczynić się do tworzenia, ulepszania i rozwijania podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury. Wnioski będą przyjmowane do 31 sierpnia.

Powstałe lub przebudowane targowiska powinny być utwardzone, oświetlone, częściowo zadaszone, wyposażone w instalacje sanitarne oraz miejsca parkingowe. Zgodnie z wymogami konkursu, powierzchnia handlowa przeznaczona pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych ma stanowić co najmniej 30 proc. całej powierzchni handlowej. Projekty są realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców.

W pierwszej edycji tego konkursu, przeprowadzonej w 2017 r. podpisano 11 umów o przyznaniu pomocy na kwotę ponad 9,5 mln zł. Wsparcie otrzymały wówczas gminy: Nidzica, Biała Piska, Olecko, Rybno, Lidzbark i Biskupiec Pomorski oraz miasta: Elbląg, Kętrzyn i Bartoszyce. Z kolei gminy Orneta i Mikołajki zrezygnowały z dofinansowania w trakcie realizacji projektów. Dlatego suma wypłaconych do tej pory środków wyniosła blisko 7 mln zł.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: