fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 21 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Seniorzy z grup ryzyka mogą bezpłatnie przebadać się w kierunku tętniaka aorty brzusznej

Wiadomości Seniorzy z grup ryzyka mogą bezpłatnie przebadać się w kierunku tętniaka aorty...

Seniorzy z grup ryzyka mogą przebadać się bezpłatnie w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Na badanie ultrasonograficzne, realizowane w ośrodkach w kraju, można zapisać się za pośrednictwem infolinii.

Badania przesiewowe realizowane są w ramach Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020.

Wykonywane są u osób w wieku 65 lat i więcej, u których stwierdzono występowanie co najmniej trzech czynników ryzyka sercowo-naczyniowego: choroba wieńcowa, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, płeć męska.

Badania przesiewowe mają zwiększyć wykrywalność tętniaków aorty brzusznej. W latach 2018-2020 – jak informuje Ministerstwo Zdrowia – planowane jest objęcie badaniem przesiewowym 30 tys. osób.

Na badania można zarejestrować się za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii: (22) 211-18-64. Infolinia pracuje od 8.00 do 16.00.

Program badań przesiewowych realizowany jest w kilkunastu ośrodkach w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i w zachodniopomorskim. W woj. lubuskim nie został wybrany ośrodek wykonujący te badania.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: