fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Niezwykła szczodrość 8-latka z naszego regionu

Wiadomości Niezwykła szczodrość 8-latka z naszego regionu

Nikodem Zbierzak, 8-latek z Wielbarka, przekazał całe swoje oszczędności – które zbierał na wymarzony lot symulatorem samolotu – na operację ratującą życie innego chłopca.

Jak donosi Tygodnik Szczytno, mama chłopca nie wiedziała o jego zamiarach:

„Przyznam, że byłam w szoku, ale oczywiście bardzo się też cieszę, że wychowałam tak wyjątkowego młodego człowieka – mówi z dumą mama Nikodema, Hanna – O Stefciu i jego operacji ratującej życie mój syn dowiedział się przypadkiem, ale ta historia bardzo go poruszyła. Bardzo chciał pomóc. Gdy zauważył w aptece w Wielbarku, w której pracuje moja teściowa, puszkę ze zbiórką pieniędzy na operację Stefanka, zabrał z domu swoją skarbonkę i wrzucił do puszki wszystkie swoje oszczędności. Zbierał na wymarzony lot symulatorem samolotu”

Niezwykła szczodrość 8-latka z naszego regionu

To bynajmniej nie koniec charytatywnych działań młodzieńca i jego mamy, przystąpili oni do akcji Banku Spółdzielczego w Szczytnie „Kilometry dla Stefanka”:

„We wtorek z oddziału banku w Wielbarku odebraliśmy kupon i ruszyliśmy rowerami kręcić kilometry. A każdy nasz kilometr to złotówka dla Stefcia” – dodała mama Nikodema.

Nikodem ponoć zbiera już kolejną skarbonkę, z której pieniądze trafią na pomoc dla Stefana:

„Marzenia mogą poczekać” – powiedział 8-latek

Choć przekazał wszystkie pieniądze, które zamierzał przeznaczyć na spełnienie swojego marzenia, jakim jest lot symulatorem samolotu, jego mama zamierza pokazać mu, że dobroczynność popłaca:

„Myślę, że uda nam się marzenia syna zrealizować bez jego oszczędności. Sprawdziliśmy, że taki najbliższy symulator jest w Gdańsku i liczę, że uda nam się tam dotrzeć na urodziny Nikodema, które przypadają 18 sierpnia. To będzie nasza nagroda dla niego za ten niesamowity gest, za to, że oddał wszystkie swoje oszczędności, aby ratować życie Stefanka. Jestem niesamowicie z niego dumna” – powiedziała dla Tygodnika Szczytno pani Hanna.

Przeczytaj także:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: