fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jak się naciąga emerytów na tysiące złotych? Odkurzaczem likwidującym koronawirusa

Wiadomości Jak się naciąga emerytów na tysiące złotych? Odkurzaczem likwidującym koronawirusa

Osoby starsze często padają ofiarami naciągaczy. Niedawno w ekskluzywnym hotelu w naszym regionie odbył się pokaz, podczas którego sprzedawano m.in. odkurzacz likwidujący koronawirusa. Znalazł się tam też reporter gazety Fakt. 

Na spotkanie zostało zaproszone kilkanaście osób, głównie w podeszłym wieku. Powodem, dla którego miałoby się w ogóle wybrać na takie spotkanie były darmowe vouchery do hotelu dla dwóch osób. By je otrzymać, wystarczyło wziąć udział w całym pokazie. Jak relacjonuje reporter Faktu, prezenter rozpoczął od próby sprzedania urządzeń do masażu:

„Taka mata masująca to domowy rehabilitant masujący państwa nefrytami, dodatkowo mamy masaż wibracyjny w siedzisku i te drgania przez odbyt przechodzą do jamy brzusznej i jelito grube szybciej oczyszcza się ze złogów. Mata siedząca to koszt 9900 złotych, a leżąca mata sensoryczna z sensorami, które same wynajdują najbardziej pospinane mięśnie i je rozluźniają 10900 złotych można na korzystne raty, sprzęt medyczny nigdy nie był tani” – głosił mężczyzna do kilkunastu seniorów, którzy przyszli tam skuszeni darmowymi voucherami. Warto podkreślić, że podobne urządzenia w Internecie, sięgają kwoty ok. 1000 złotych.

Następnie wspomniał o urządzeniu, które jest kuchennym robotem ułatwiającym przygotowywanie posiłków:

„Mówią na niego najmniejsza kuchnia świata. W jednym urządzeniu zmieszczono wszystkie sprzęty kuchenne jakie wymyślono do dnia dzisiejszego, sieka miele, rozdrabnia, gotuje, wyrabia ciasto, robi sosy, kremy, puddingi, gotuje na parze, zrobi majonez, tatara a na deser wspaniałe lody. Nawet jak masz dwie lewe ręce staniesz się mistrzem kuchni” – przekonuje prezenter.

W całej dezinformacji, największy hit miał dopiero nadejść. Jak donosi gazeta Fakt, na pokazie zaprezentowano odkurzacz, który likwiduje koronawirusa. Urządzenie ma posiadać funkcję aromaterapii, jonizacji i ozonowania powietrza, które likwiduje koronawirusa. Do tego ma filtry z włókna węglowego, zatrzymujące roztocza i wirusy. To oczywiście nie wszystko, ten „wyjątkowy” odkurzacz może także trzepać dywany i myć okna. To wszystko za jedynie 8900 złotych.

W trakcie pokazu przedstawiono jeszcze patelnie, która ma 20 lat gwarancji, wolnoobrotową wytłaczarkę do soków za 4 tysiące złotych czy maść, o leczniczych właściwościach, która pozbawi Cię każdego bólu. Na końcu rozdano wszystkich wyczekiwane vouchery… które rzeczywiście były darmowe, jednak pobyt w hotelu z vouchera już nie. Koszt to 120 złotych od osoby za pokój ze śniadaniem i obiadokolacją.

Trwająca od lat praktyka naciągania osób starszych na zakup garnków czy talerzy za kilkanaście tysięcy złotych obrała jeszcze bardziej niebezpieczny kurs. Teraz seniorom wmawia się, że odkurzacz może ochronić ich przed wirusem, który spowodował światową pandemię.

 

 

Przeczytaj także:

Źródłofakt.pl

7 KOMENTARZE

    • powiększ sobie zdjęcie, nazwa firmy jest podana na czerwonym tle nad odkurzaczem, poza tym kodu qr nie zapixelował więc tak też znajdziesz nazwę producenta

    • Bo oni sprzedają produkty innych firm, które są ogólnodostępne. Aby nie robić antyreklamy tym firmom, ich nazwy są pikselizowane.

      A swoją drogą, to UOKiK miał plan wprowadzenia nakazu nagrywania takich prezentacji (audio i video). Mam nadzieję, że w końcu wprowadzą takie prawo i skończy się ten cyrk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: