fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Chcąc przepuścić karetkę, potrącił pieszego

Wiadomości Chcąc przepuścić karetkę, potrącił pieszego

73-letni kierowca chciał zareagować, widząc w lusterku pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. Niestety, cała sytuacja nie skończyła się zbyt szczęśliwie dla przechodzącego przez pobliskie przejście dla pieszych mężczyzny.

W poniedziałek krótko po godz. 17 olsztyńscy policjanci zostali wezwani na zdarzenie drogowe. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia osoby pieszej.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zgłoszenia, na miejscu zastali ratowników medycznych, którzy opatrywali potrąconego pieszego. – Z informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia wynikało, że kierujący hyundaiem, jadąc ul. Wojska Polskiego, zauważył w lusterku auta jadącą za nim na sygnale karetkę pogotowia – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – 73-letni kierowca, chcąc przepuścić pojazd uprzywilejowany, zjechał do prawej krawędzi i potrącił mężczyznę schodzącego z oznakowanego przejścia dla pieszych.

Poszkodowany mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a na jego koncie pojawiły się punkty karne. Mieszkaniec Olsztyna tłumaczył policjantom, że źle ocenił odległość od pieszego.

Tego dnia olsztyńscy policjanci odnotowali jeszcze jedno zdarzenie z udziałem pieszego i samochodu. Około godz. 15 na ul. Bałtyckiej 67-letni kierowca subaru potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x