fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 21 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Chcąc przepuścić karetkę, potrącił pieszego

Wiadomości Chcąc przepuścić karetkę, potrącił pieszego

73-letni kierowca chciał zareagować, widząc w lusterku pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale. Niestety, cała sytuacja nie skończyła się zbyt szczęśliwie dla przechodzącego przez pobliskie przejście dla pieszych mężczyzny.

W poniedziałek krótko po godz. 17 olsztyńscy policjanci zostali wezwani na zdarzenie drogowe. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia osoby pieszej.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zgłoszenia, na miejscu zastali ratowników medycznych, którzy opatrywali potrąconego pieszego. – Z informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia wynikało, że kierujący hyundaiem, jadąc ul. Wojska Polskiego, zauważył w lusterku auta jadącą za nim na sygnale karetkę pogotowia – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – 73-letni kierowca, chcąc przepuścić pojazd uprzywilejowany, zjechał do prawej krawędzi i potrącił mężczyznę schodzącego z oznakowanego przejścia dla pieszych.

Poszkodowany mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a na jego koncie pojawiły się punkty karne. Mieszkaniec Olsztyna tłumaczył policjantom, że źle ocenił odległość od pieszego.

Tego dnia olsztyńscy policjanci odnotowali jeszcze jedno zdarzenie z udziałem pieszego i samochodu. Około godz. 15 na ul. Bałtyckiej 67-letni kierowca subaru potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przeczytaj także:

3 KOMENTARZE

  1. Wieczorem to ani linii nie widać w tym Olsztynie ani przejść – tak słabo malowane i kompletnie nie odbijają świateł. Za bardzo też nie są oświetlone!!! Powinni to zmienić!! Przy dworcu już połowa tego co było malowane to zniknęło Oo Szok

  2. Statystyki nie kłamią – do największej ilości zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych. Dwa rozwiązania. Zlikwidować je i niech każdy przechodzi gdzie chce, a kierowcom odechce się jazdy (na drogach pozostaną jedynie ci, co mają przysłowiowe oczy dookoła głowy). Drugie: gdy pieszym zapala się zielone, spod asfaltu wyłaniają się barierki ochronne z obu stron. I koniec z warunkowym skrętem w prawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: