Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Po stadionie czas na modernizację Hali Uranii

reklama

Kolejny konkurs na koncepcję architektoniczną sportowego obiektu. Tym razem miasto czeka na propozycję wyglądu zmodernizowanej hali Urania.

Charakterystyczny dla Olsztyna obiekt pochodzi z lat 70. Jest ciągle największą krytą sportową areną stolicy regionu, choć ząb czasu wyraźnie już ją nadgryzł. Dlatego miasto przymierza się do modernizacji hali.

W ostatnich latach nie brakowało doraźnych inwestycji. Z tych najważniejszych trzeba wymienić uszczelnienie konstrukcji dachu oraz zainstalowanie nowego oświetlenia i nagłośnienia. Ale żeby obiekt odzyskał funkcjonalność, niezbędne są głębsze zmiany.

reklama

Będziemy chcieli zdecydowanie poprawić termiczne warunki obiektu – przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Wymienimy wszelkie instalacje, przebudowane zostanie wnętrze hali. Wszystko to ma na celu sprawienie, by Urania była bardziej przyjazna sportowcom oraz widzom. Poza tym ograniczone zostanie zużycie energii, a dzięki temu mniejsza będzie emisja gazów cieplarnianych.

W ogłoszonym właśnie konkursie najlepszą koncepcję architektoniczną poznamy w marcu. Tymczasem projekt budowlany powinien być gotowy do końca listopada.

Urania po przebudowie ma mieścić ok. 4 tys. widzów. Ma w niej powstać także hala treningowa. Modernizacja obiektu ma się skończyć do 2018 roku i kosztować nie więcej niż 40 mln złotych.

Podobnie jak w przypadku konkursu dotyczącego stadionu przy al. Piłsudskiego także teraz za konkurs odpowiada Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział w Olsztynie.

reklama

styczeń, 2020

27STY18:00W KIERACIE UBOJNISala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

5 KOMENTARZE

  1. nie jest powiedziane że musi mieć 4tyś, jest powiedziane że musi mieć minimum 2,6 tyś czyli jeszcze gorzej, a druga sprawa to stadionu jeszcze nie zaczęto modernizować, więc poczekajmy a zobaczymy

  2. Czemu tak mało? Olsztyn z halą o pojemności 4 tys nie otrzyma żadnej imprezy mistrzowskiej rangi w sportach zespołowych… Wszystkie nowo wybudowane hale w Polsce są większe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X