fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Tramwaj zderzył się z autem osobowym. Ćwiczenia strażaków

reklama

Na taki scenariusz przygotowywali się dziś (22.12) olsztyńscy strażacy, którzy przy ul. Tuwima doskonalili procedury postępowania podczas wypadków komunikacyjnych.

[Best_Wordpress_Gallery id=”132″ gal_title=”tramwaj tuwima cwiczenia”]

Z uwagi na zmianę organizacji transportu w mieście funkcjonariusze straży ćwiczyli założenie ratownicze z udziałem olsztyńskiego Tramino. Scenariusz dotyczył wypadku tramwaju z samochodem osobowym, w którym poszkodowany był motorniczy (utrata przytomności), a potrącony przez samochód osobowy mężczyzna znalazł się pod tramwajem.

reklama

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, otwarcie z zewnątrz składu tramwajowego, komunikacja z MPK w zakresie wyłączenia napięcia elektrycznego w sieci trakcyjnej i tramwaju, opuszczenie pantografu i uszynienie trakcji – wylicza Sławomir Filipowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Poza tym strażacy zajęli się ewakuacją motorniczego i poszkodowanego mężczyzny spod tramwaju przy wykorzystaniu poduszek pneumatycznych i udzieleniem pomocy medycznej.

Wtorkowe ćwiczenia na Tuwima nie były pierwszym tego typu treningiem dla strażaków. Poza zastępami JRG1 i JRG2 z Olsztyna brali w nich także udział strażacy z OSP Bartąg i OSP Olsztyn-Gutkowo – łącznie 30 ratowników.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze