fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Rusza przetarg na obwodnicę Smolajn na DK nr 51

Ogłoszenie o przetargu na budowę obwodnicy miejscowości Smolajny w ciągu drogi krajowej nr 51 zostało wysłane w piątek do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE – podała GDDKiA. Obwodnica ma powstać do 2023 roku.

Jak poinformował PAP rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki, ogłoszenie ukaże się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. Znajdą się tam szczegółowe informacje o warunkach udziału w przetargu i zakresie zamówienia. „Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w grudniu 2020 roku” – zaznaczył.

Inwestycja będzie polegać na rozbudowie drogi o długości 1,76 km, w istniejącym i częściowo w nowym śladzie. Zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi przyległych terenów, ścieżka pieszo-rowerowa, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace mają być realizowane w latach 2021-2023.

Budowa obwodnicy i wyprowadzenie ruchu tranzytowego ze Smolajn ma poprawić warunki jazdy oraz bezpieczeństwo podróżnych i mieszkańców tej miejscowości. Droga krajowa nr 51 prowadzi z Olsztyna w kierunku polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.

Będzie to jedna z pięciu inwestycji w woj. warmińsko-mazurskim przewidzianych w rządowym Programie budowy stu obwodnic na lata 2020-2030. Pozostałe to obwodnice Gąsek, Pisza, Szczytna oraz Olsztyna i Dywit. W ramach programu w całym kraju powstanie sto obwodnic na drogach krajowych o łącznej długości ok. 820 km.

Rusza przetarg na obwodnicę Smolajn na DK nr 51 Rusza przetarg na obwodnicę Smolajn na DK nr 51

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...