6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Radni przyjęli budżet Olsztyna

OlsztynRadni przyjęli budżet Olsztyna

Finansowy plan miasta był tematem poniedziałkowej (20.12) sesji Rady Miasta Olsztyna. 

reklama

Osiemnaście i pół miliona złotych nadwyżki – to jedno z najważniejszych założeń przyszłorocznego budżetu. Po stronie dochodów zapisano nieco ponad 991 milionów, po stronie wydatków – ponad 972,6 miliona.

Jak podkreślają urzędnicy, taka konstrukcja planu wynika przede wszystkim z inwestycji na mniejszą skalę, jakie miasto planuje realizować w 2016 roku. Poza tym to dobra okazja do zgromadzenia kapitału na wkład własny do kolejnych zadań w następnych latach. Do tego przyczyni się też emisja obligacji wartości 160 mln złotych.

reklama

To najlepszy budżet, na jaki nas teraz stać – tłumaczy prezydent Piotr Grzymowicz. – Chcemy jak najskuteczniej zaspokajać potrzeby, które nasi mieszkańcy nam zgłaszają. Nie mam wątpliwości, że w ciągu roku wspólnie zrobimy wszystko, aby pozyskać dodatkowe, zewnętrzne pieniądze. To dzięki temu, że mamy doskonale przygotowanych pracowników i wykorzystujemy takie okazje. Trzeba pamiętać, że już mamy dodatkowe 35 milionów złotych na inwestycję tramwajową, a jest szansa na kolejnych 10 milionów. 

W trakcie głosowania 17 radnych poparło przedstawiony plan finansowy, a siedmiu radnych wstrzymało się od głosu.

Olsztyn chce wynajmować od przedsiębiorców toalety
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Olsztyn w kultowej grze Monopoly
Olsztyn w kultowej grze Monopoly