-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Koronawirus na Jarotach? Karetka zabrała pacjenta

WiadomościKoronawirus na Jarotach? Karetka zabrała pacjenta

Czwartek (30.07) jest dniem rekordowej ilości zakażeń koronawirusem w Polsce. W naszym regionie również ich nie brakuje.

reklama

Koronawirus nie odpuszcza. Dziś zakażeń CO-VID 19 w naszym regionie było 5. To stała tendencja, która powtarza się od kilku dni. Choć ludzie też zdrowieją, to wirus nie odpuszcza. Dwa nowe przypadki w Giżycku (co daje już 3 przypadki powiązane z tą samą, zakażoną wcześniej osobą), starsza kobieta w powiecie ostródzkim i chłopiec przebywający w szpitalu w powiecie kętrzyńskim.

W środę (29.07) również doszło do 5 zakażeń koronawirusem.  Dwójka osób z Olsztyna wróciła z wesela na Mazowszu, gdzie zarazili się od jednego z gości. Trzecią osobą zarażoną z Olsztyna była zawodniczka, która wróciła z imprezy sportowej na Słowacji. Zarażony został także mieszkaniec powiatu działdowskiego, który również brał udział w zabawie na Mazowszu. Ostatnim środowym przypadkiem była urzędniczka z Nidzicy, ale sanepid nie ustalił na ten moment w jakich okolicznościach została zarażona. Na ten moment nie wiadomo gdzie się zaraziła oraz z iloma osobami miała kontakt. Niezmiennie niebezpieczna jest sytuacja w Ełku i Giżycku, gdzie wciąż pojawią się nowe przypadki.

reklama

Aktualnie na Warmii i Mazurach mamy 94 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem, co powinno utwierdzać w przekonaniu o utrzymywaniu dystansu społecznego, dezynfekowaniu rąk i noszeniu maseczek.

Otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników nagranie z osiedla Jaroty, które pokazuje interwencje służb medycznych odpowiedzialnych za postępowanie z zakażonymi CO-VID 19. Medycy w sanitarnych strojach ochronnych zabrali pacjent z bloku i odjechali.

reklama

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maniek
31 lipca 2020 07:44

To nie jest NA Jarotach tylko W..

Popularne