fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus na Jarotach? Karetka zabrała pacjenta

Czwartek (30.07) jest dniem rekordowej ilości zakażeń koronawirusem w Polsce. W naszym regionie również ich nie brakuje.

Dziś zakażeń CO-VID 19 w naszym regionie było 5. To stała tendencja, która powtarza się od kilku dni. Choć ludzie też zdrowieją, to wirus nie odpuszcza. Dwa nowe przypadki w Giżycku (co daje już 3 przypadki powiązane z tą samą, zakażoną wcześniej osobą), starsza kobieta w powiecie ostródzkim i chłopiec przebywający w szpitalu w powiecie kętrzyńskim.

W środę (29.07) również doszło do 5 zakażeń koronawirusem.  Dwójka osób z Olsztyna wróciła z wesela na Mazowszu, gdzie zarazili się od jednego z gości. Trzecią osobą zarażoną z Olsztyna była zawodniczka, która wróciła z imprezy sportowej na Słowacji. Zarażony został także mieszkaniec powiatu działdowskiego, który również brał udział w zabawie na Mazowszu. Ostatnim środowym przypadkiem była urzędniczka z Nidzicy, ale sanepid nie ustalił na ten moment w jakich okolicznościach została zarażona. Na ten moment nie wiadomo gdzie się zaraziła oraz z iloma osobami miała kontakt. Niezmiennie niebezpieczna jest sytuacja w Ełku i Giżycku, gdzie wciąż pojawią się nowe przypadki.

Aktualnie na Warmii i Mazurach mamy 94 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem, co powinno utwierdzać w przekonaniu o utrzymywaniu dystansu społecznego, dezynfekowaniu rąk i noszeniu maseczek.

Otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników nagranie z osiedla Jaroty, które pokazuje interwencje służb medycznych odpowiedzialnych za postępowanie z zakażonymi CO-VID 19. Medycy w sanitarnych strojach ochronnych zabrali pacjent z bloku i odjechali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez FB m.me/twojkurierolsztyn

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...