-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1

WiadomościRuszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1

Rozpoczęły się prace ziemne związane z budową odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo – Wirwajdy – poinformowało GDDKiA w Olsztynie. To inwestycja, od której rozpoczynamy budowę połączenia S7 z autostradą A1 – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

reklama

„Droga ekspresowa S5 Ornowo – Wirwajdy to inwestycja, od której rozpoczynamy budowę połączenia S7 z autostradą A1. Dzięki tej trasie powstanie wygodny i bezpieczny korytarz transportowy łączący Olsztyn i Ostródę z Grudziądzem, Bydgoszczą, Poznaniem i Wrocławiem” –

– powiedział Weber. Dodał, że budowa S5 przyczyni się do aktywizacji gospodarczej i dalszego rozwoju turystycznego terenów Warmii, Kujaw i Pomorza.

reklama

Umowę na budowę tej drogi olsztyńska GDDKiA podpisała w kwietniu. W ramach inwestycji powstanie węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt. Przewidziana jest ponadto budowa dodatkowych jezdni obsługujących przyległe tereny. Obecnie firma prowadząca prace, tj. Budimex S.A., prowadzi roboty ziemne – wywożony jest humus. Na przełomie lipca i sierpnia planowane są przebudowy kolizji teletechnicznych i elektroenergetycznych w rejonie Wirwajd.

GDDKiA wybrała firmę do dokumentacji rozbudowy DK 51

Budowa odcinka Wirwajdy – Ornowo ma kosztować 204 mln zł. Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2020-2023.

reklama

Rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki poinformował, że Budimex realizuje inwestycję w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i już wprowadza modyfikacje. „Wykonawca planuje zmienić konstrukcję dwóch wiaduktów drogowych oraz dwóch przejść dla zwierząt dużych, bez zmiany ich lokalizacji” – poinformował Głębocki.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo – Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, która docelowo stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz (A1) – Ostróda (S7). Stanowić będzie element ciągu dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód – zachód, na który złożą się: S10 Szczecin – Piła – Bydgoszcz, S5 Bydgoszcz – Grudziądz – Ostróda, S7 Ostróda – Olsztynek, S51 Olsztynek – Olsztyn, S16 Olsztyn – Ełk oraz S61 Ełk – Budzisko.

Drogą S7 między Napierkami a Płońskiem można jechać 120 km/h

Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1 Ruszyły prace przy budowie połączenia S7 z autostradą A1

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
W Olsztynie kierowca volvo omal nie przejechał pieszej na pasach. Wszystko działo się pod komendą policji