13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nielegalny towar w rękach strażników

BraniewoNielegalny towar w rękach strażników

Na początku tygodnia funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili m.in. papierosy pochodzące z przemytu o wartości 33 tys. zł. 

reklama

Strażnicy graniczni z Braniewa w trakcie kontroli samochodu osobowego marki volkswagen golf znaleźli pochowane papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy warte ponad 28 tys. zł – informuje Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Ujawnione wyroby tytoniowe pochowane były w specjalnych skrytkach, m.in. w drzwiach, w desce rozdzielczej pojazdu oraz w podwoziu. Łącznie w tym aucie znajdowało się ponad 44 tys. sztuk papierosów.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.
Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

Nielegalne wyroby akcyzowe, pochodzące z przemytu, ujawniono także przy udziale służby celnej w przejściu granicznych w Bezledach. Tam jeden z podróżnych przewoził papierosy w zbiorniku na paliwo. Wartość znalezionych wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy wynosi około 5 tys. zł.

reklama

Poza tym funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Bezledach podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdzili niejasności w numerze VIN. Okazało się, że VW Transporter T5 istnieje w bazach danych jako utracony. Wartość odzyskanego auta to 30 tys. zł.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia